פיקוד העורף התרעה במרחב

לא תאמינו מה שאלו חיילים בצה"ל

שאלון אישי שנשלח לחיילים באחת מהיחידות בחיה"א שעוסק במבצע עורר תמיהה

חדשות 2 11/08/14 08:10שאלון אישי שנשלח לחיילים באחת מהיחידות בחיל האוויר שעוסק במבצע ";צוק איתן";, עורר תמיהה בקרב חיילים והוריהם.

השאלון הופץ על ידי משרד החינוך ביחידה תחת הכותרת מבצע ";צוק איתן"; והחיילים נתבקשו לפרט ";משהו מצחיק שקרה לי במהלך המבצע";, ";חוויות המבצע";, ";תחושות/הרגשות שיש לי מהמבצע";, ";משהו שלמדתי על עצמי במבצע";, ו";צוק איתן בשבילי...";. החיילים היו אמורים להשלים את האמור.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: השאלון שחולק לחיילים
קוד זיהוי:209317
השאלון שחולק לחיילים
 

 

בתום השאלון מצוטט הרופא חתן פרס נובל לשלום אלברט שוויצר: ";דוגמה אישית היא לא מקור ההשפעה העיקרי על אחרים - היא המקור הבלעדי";. כותבות השאלון כתבו לחיילים: ";גאות בכם";, והם גם התבקשו להעביר תמונות מהמבצע במייל הצבאי.
קצין חינוך שנחשף למכתב הביע תמיהה על שליחתו: ";זה באמת נוסח שהוא לא מקובל ולא קביל בכל צה";ל ואני באופן אישי לעולם לא הייתי שולח מכתב כזה, לשאל על דברים שמצחיקים בזמן מבצע בו יש כל כך הרבה הרוגים - זו לא קייטנה, גן או חוג לגיל הרך - אלא צבא";.
חייל שקיבל את אותו שאלון וסירב להזדהות בשמו אמר: ";זה פשוט מביך שזה מה שאומרים לנו למלא - חבל על הדף ששוכפל לצורך זה. מי שקורא את זה לא צריך עוד הסברים, כל מילה מיותרת";.