פיקוד העורף התרעה במרחב

"בקרוב נחשוף את שמות האנשים העומדים מאחורי מותו של ערפאת"

החוקר הראשי בצוות החקירה הפלסטיני לבחינת נסיבות מותו של יו"ר הרשות לשעבר, טוען כי הם קרובים מתמיד לפענוח המקרה. "בקרוב נשפוך אור על זהותם של כל מי שביצעו, לקחו חלק או ידעו על הריגתו של הראיס", אמר החוקר לסוכנות הידיעות רויטרס

ערפאת. מי אחראי למותו? (רויטרס)

תעלומת מותו של יאסר ערפאת קרובה לפענוח? ראש צוות החקירה הרשמי של הרשות הפלסטינית טען היום (ג') כי יחשוף בקרוב את שמות האנשים האחראים למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה מגיעה כמעט עשור לאחר שצוות החקירה הפלסטיני החל בחיפוש אחר חשודים בהריגתו של ערפאת, שלטענתם לא מת מוות טבעי. עד כה החקירה לא העלתה תוצאות משמעותיות, אך כעת, אחרי פרסום הדוח השוויצרי על נתיחת גופתו, טוען החוקר הראשי טאופיק טיראקי כי החקירה נמצאת בשלביה הסופיים.

"אני מבטיח שמסיבת העיתונאים הבאה בנושא תהיה האחרונה ותשפוך אור על זהותם של כל מי שביצעו, לקחו חלק או ידעו על הריגתו של הראיס", אמר טיראקי לסוכנות הידיעות רויטרס.

"פשע של ממש, התנקשות פוליטית"

בחודש שעבר טענו אנשי המרכז השוויצרי שאחראי על נתיחת גופתו של ערפאת, כי בדיקת הדוגמיות שנלקחו מגופו של יו"ר הרשות לשעבר מעידות כי הוא הורעל למוות. "ערכנו את הבדיקות פעמיים והגענו לאותן תוצאות", סיפרו המומחים.

"אין שום אפשרות שהפולוניום, החומר הרעיל שנמצא בגופתו של ערפאת, חדר בטעות, משהו היה חייב להחדיר אותו. שימוש בחומר כזה הוא נדיר והוא פועל אחרי חודש - וזה מה שקרה לערפאת", הסבירו אנשי המרכז לרפואה משפטית בבית החולים של אוניברסיטת של לוזאן.

לאחר חשיפת ממצאי הבדיקה השוויצרית האשימו אלמנתו של ערפאת, סוהא ובתו זאהווה בת ה-18, כי "מה שנחשף זה פשע של ממש, זו התנקשות פוליטית. מה שיביא לסגירת מעגל סופית יהיה לגלות מי הרג אותו ומה היו המניעים שלו".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת