פיקוד העורף התרעה במרחב

צניחה בתמיכה באינתיפאדה בקרב פלסטינים

רק 42% מהפלסטינים תומכים בקיומה של אינתיפאדה שלישית - זאת לעומת 63% שהביעו בכך תמיכה רק בנובמבר האחרון. לפי סקר של מכון המחקר הפלסטיני אווראד, כמחצית מהפלסטינים חוששים כי אינתיפאדה תרחיק את השגת היעד של הקמת מדינה פלסטינית

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של ניר דבורי [like-button]

רק 42% בעד אינתיפאדה

ירידה משמעותית בתמיכה באינתיפאדה שלישית בקרב הפלסטינים: מכון המחקר הפלסטיני אווראד (AWRAD) פירסם אתמול (שבת) ממצאי סקר נרחב, שנערך בקרב 1,200 מרצועת עזה ומאיו"ש, לפיו רק 42% מהפלסטינים תומכים בקיומה של אינתיפאדה שלישית - זאת לעומת 63% שתמכו בכך בנובמבר האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יותר ממחצית מהמשיבים ענו כי הם מתנגדים למהלך שכזה. מחצית מהפלסטינים מאמינים כי אינתיפאדה שלישית תדחה הקמת מדינה פלסטינית עצמאית לעומת 40% הסבורים להיפך.

80% מהמשיבים סבורים כי יש לקיים בחירות לנשיאות למועצה המחוקקת באופן מיידי - וברצועת עזה לבדה התמיכה עולה ל-92%. לו הבחירות היו מקיימות כיום, 39% מהפלסטינים היו מצביעים לפת"ח לעומת 17% לחמאס. 34% מהמשיבים לא היו מצביעים.

ל-58% אין התנגדות לכך שאבו מאזן יתפטר מתפקידו, לעומת 34% שהביעו חשש מכך. במקרה ואכן יתפטר, 66% מאמינים כי יש לקיים בחירות לאומיות על מנת לבחור את מחליפו, ואילו 13% מאמינים כי יש לבחור מחליף בהתאם להסכמה פנימית בפת"ח.

עם זאת, במכון מביהרים כי קשה לנבא את תוצאות הבחירות לנשיאות שכן ישנם קולות מתנדנדים רבים: כך, למשל, אם יתמודד אבו מאזן מו אסמעיל הנייה, הוא יזכה ל-36% תמיכה לעומת 22% להם יזכה הנייה - אך 41% מהמשיבים אמרו כי הם יתלבטו בין השניים.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת