פיקוד העורף התרעה במרחב

דאע"ש מכין "מגן אנושי" לצבא אסד

התקיפות הרוסיות באזור א-רקה - אחד ממרכזי השליטה של "המדינה האסלאמית" - גבו מחיר כבד מארגון הטרור, שנערך למתקפה נוספת: מאות אזרחים כבר נפלו בשבי אנשי דאע"ש, שמאיימים להוציאם להורג אם צבא אסד יתקדם לעבר העיר

זוועה נוספת מבית היוצר של דאע"ש (התקשורת האירנית)

פרק חדש בזוועות של "המדינה האסלאמית": לוחמי ארגון דאע"ש פתחו ביממה האחרונה במבצע רחב היקף באזור א-רקה בסוריה, על מנת לקחת בשבי את כל התושבים בעיר ולהפוך אותם למגן אנושי - כך דיווחו כלי תקשורת באירן. על פי ההערכות, אנשי דאע"ש נערכים למנוע את כניסת כוחות משטר אסד לאזור - ויאיימו לרצוח את בני הערובה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים במספר כלי תקשורת, מאות אזרחים כבר נכלאו לקראת הפיכתם למגן אנושי. בימים האחרונים השיגו כוחותיו של אסד התקדמות משמעותית בחזית, בחסות המתקפה האווירית הרוסית באזור: בימים האחרונים כבש צבא סוריה קטע, שאורכו כ-10 קילומטרים, באזור אית'ריה הסמוך לא-רקה.

על פי הדיווחים, כיבוש השטח מחדש כלל הרוגים רבים מצדם של בכירי דאע"ש, ועל כן החליט הארגון לקחת בשבי אזרחים - בתקווה לבלום באמצעות האיום את התקדמות הצבא. מקורות בארגון טענו כי "המגן האנושי יבלום את כוחות הצבא".

מתקפת הטרור בסוריה, אתמול (טוויטר)

במקביל, המתקפה הרוסית נמשכה באזור א-רקה וחמה - בזמן שצבא סוריה נערך למתקפה בעקבות גל הפיגועים בחומס ודמשק. בימים האחרונים נכבשו מספר עמדות של הארגון - ולפי הסורים, דאע"ש לא הציב התנגדות רבה.

סוכנות הידיעות הסורית SANA דיווחה כי ארגון דאע"ש לקח אחריות על שורת הפיגועים בסוריה, בהם נרצחו לפחות 122 בני אדם - רבים מהם ילדים. שליח האו"ם לאזור גינה את המתקפות האכזריות בדמשק ובחומס, וטען כי מי שעומד מאחורי המעשים "פוגע בחפים מפשע במקום להפסיק את הלחימה".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת