פיקוד העורף התרעה במרחב

האולימפיאדה בלונדון יוצאת לדרך: כל המספרים

אחרי 8 שנים מסידני ו-4 שנים מבייג'ינג תיפתח הערב בלונדון האולימפיאדה ה-30 בטקס מושקע במיוחד. מעל 10,000 מתנדבים ישתתפו בטקס שבשיאו ידליק הלפיד האולימפי את המשואה לאצטדיון. האש האולימפית לא תיכבה עד לסיומם של המשחקים בעוד כשלושה שבועות. טקס הפתיחה יחל ב-23:00 שעון ישראל

האירוע הגדול בעולם. האצטדיון האולימפי (AP)

יריית הפתיחה של לונדון 2012: כ-80 אלף בני אדם ישתתפו הערב בטקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בבירת בריטניה. ברחבי העולם צפויים מעל מיליארד בני אדם לחזות בטקס המושקע שיפתח את האירוע הגדול בעולם.

כ-10,000 מתנדבים יקחו חלק בטקס שיחל בשעה 23:00 (שעון ישראל) וייפתח בצלצול פעמון כמחווה לביג בן בלונדון. על הבמה יופיעו להקת הסקס פיסטולס ופול מקרטני שיבצע את השיר "היי ג'וד" של החיפושיות. 

23 אלף תלבושות ו-157 חזרות

עלותו של מופע הפתיחה, אותו ביים במאי הסרטים הבריטי דני בויל, עומדת על למעלה מ-27 מיליון ליש"ט (כ-171 מיליון שקלים). הטקס יעסוק בייחודו של האזור הכפרי בממלכה המאוחדת וגם יכלול מחווה לגדול המחזאים הבריטים בכל הזמנים - וויליאם שקספיר.

עבור טקס הפתיחה נתפרו כ-23 אלף תלבושות, נבנו כ-2500 אביזרים שונים ונערכו לא פחות מ-157 חזרות למשתתפים באירוע.

בהתאם למסורת, מעל 200 מדינות מרחבי העולם יכנסו בצעדה ארוכה לאצטדיון האולימפי. בראש המשלחת הישראלית יישא את הדגל המדליסט האולימפי מבייג'ינג הגולש שחר צוברי.

האולימיפאדה ה-30

הלפיד האולימיפי יגיע גם הוא לאצטדיון לאחר מסע שארך 70 יום ובו חצו מחזיקי הלפיד כ-8,000 מייל בחמש יבשות. בשיאו של הטקס תידלק המשואה האולמפית שלא תיכבה עד לסוף המשחקים, שמתקיימים השנה בפעם ה-30 מאז החלו המשחקים האולימפיים המודרניים באתונה ב-1896.

בין היושבים בקהל, ניתן למצוא את מלכת בריטניה אליזבת', משפחת המלוכה הבריטית וגם את הגברת הראשונה של ארה"ב מישל אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת