פיקוד העורף התרעה במרחב

המוזיקה חוזרת לאפגניסטן

בשנות ה-90 השתלט הטאליבן השתלט על קאבול. לאחר מספר ימים הודיעו כוחות הטאליבן כי הם אוסרים על כל נגינה שאינה קשורה לדת. כעשר שנים אחרי הפלת המשטר הקיצוני, הגשים פרופסור אחמד סרמסט את חלומו, והקים בית ספר למוזיקה בקאבול. "חלומי מאפשר לילדים רבים להגשים את חלומם", סיפר בהתרגשות

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמית ולדמן [like-button]

שלטון הטאליבן באפגניסטן אסר לפני כעשר שנים לנגן מוזיקה במדינה. עכשיו, לאחר שהופל השלטון הדיקטטורי, נפתח בבירה קאבול בית הספר הראשון למוזיקה, מה שמהווה צעד ראשון לקראת תחיית מסורת עתיקה של נגינה שנעלמה.

"פתיחת בית הספר הייתה מאוד חשובה עבורנו", אמר אחד מהתלמידים","זהו המקום המקצועי היחיד שמלמד מוזיקה, ואני יכול להעיד שיש כאן מורים מצוינים".

מייסד בית הספר, תמך בדבריו של תלמידו ואמר כי בעזרת חינוך מוזיקלי הם יכולים לתרום להחייאת התרבות האפגנית המסורתית. "בנוסף לנגינה, אנחנו נלמד גם את ההיסטוריה של המוזיקה במדינתו", אמר מייסד בית הספר בגאווה.

הרעיון להקמת בית הספר נולד בראשו של הפרופסור אחמד סרמסט, מיד לאחר הפלת שלטון הטאליבן בשנת 2001. "הקמת בית הספר מהווה עבורי הגשמת חלום", ציין סרמסט, "בעזרת הגשמת החלום שלי אני מאפשר לילדים אפגנים רבים להגשים את החלום שלהם", סיכם.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת