פיקוד העורף התרעה במרחב

ראש בראש: אובמה מול גנרל מקריסטל

הגנרל מקריסטל בצרות. איש הצבא הבכיר שמוביל את הכוחות האמריקנים באפגניסטן ונלחם באנשי אל-קאעידה לא מצליח לשמור על הפה ומשמיע ביקורת חסרת רסן נגד הנשיא אובמה ואנשיו. אחרי הריאיון השערורייתי שקיים עם כתב ה"רולינג סטון" - הוא מוזמן לשיחת בירור בבית הלבן. כתבת CNN מסכמת את השערוריה

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמית ולדמן [like-button]

עתידו המקצועי של סטנלי מקריסטל, גנרל אמריקני בכיר ומי שעומד בראש כוחות צבא ארה"ב באפגניסטן, לוטה בערפל. מקריסטל זומן לשיחה בהולה בוושינגטון עם הנשיא אובמה על מנת לנסות ולהסביר את הביקורת החריפה שמתח על נשיא המעצמה החזקה בעולם ועל צוות הבית הלבן בריאיון לכתב ה"רולינג סטון" שיפורסם בסוף השבוע. 

הקצין בן ה-55 עומד בפני גל של מתקפה בעקבות דבריו במאמר שזכה לכותרת "גנרל במנוסה". מקריסטל ועוזריו לא חסכו בביקורת על מוסד הנשיאות ונראה כי אינם רוכשים כבוד כלל לשרשרת הפיקוד האמריקנית. הגנרל מצוטט במאמר בביקורת חמורה נגד סגן הנשיא ג'ו ביידן ובכירים נוספים, בהם הנציג האזרחי של הממשל האמריקני באפגניסטן, ריצ'ארד הולברוק.

לקראת הפגישה אמר הנשיא כי דבריו של מקריסטל העידו על "שיקול לקוי ואומלל", אך ציין כי ברצונו לפגוש את הגנרל אישית לפני שיקבע מה יעלה בגורלו. על פי ההערכות של בכירים, המשווים את המקרה הנוכחי להדחת הגנרל מק'ארתור על ידי הארי טרומן במאה הקודמת, אובמה לא יהיה מוכן לעבור על הדברים לסדר היום וישים סוף לקריירה המפוארת של מקריסטל.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת