פיקוד העורף התרעה במרחב

תיעוד מבחריין: עיתונאי זר מותקף

4 בני אדם נהרגו במהלך היממה האחרונה במהומות בבחריין. צבא נסיכות האי שבמפרץ הפרסי הבהיר בפעולותיו כי הוא לא מתכוון לאפשר למפגינים, שהינם שיעים ברובם, להפוך את הבירה מנאמה - לקהיר. לקרבות מול המפגינים נקלעים גם כתבים זרים - כפי שתועד במצלמות הצוות של רשת abc

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמית ולדמן [like-button]

עיתונאים מערביים שמסקרים את המהומות בעולם הערבי בשבועות האחרונים נלחמים כדי להביא את הסיפורים המעניינים. לשם כך הם נכנסים לא פעם ללב המהומות, ואפילו מסכנים את חייהם.

בדומה לסיפורם של כתב CNN אנדרסון קופר, שהוכה על ידי מפגינים מצרים, וכתבת CBS לארה לוגן, שהותקפה מינית על ידי המון מצרי, מגיע כעת מקרה נוסף מבחריין. בניסיון לסקר את המתרחש בכיכר הפנינה במנאמה, שהינה הכיכר המרכזית בבירה, ספג כתב רשת abc מיגל מרקווז מהלומות מצד אנשי הצבא.

התקיפה אירעה בזמן ששוחח עם משרדי תחנת הבית שלו ותיאר כיצד "כנופית ברברים" לקחה מידיו את המצלמה והחלה להכות אותו, בזמן שהוא צועק "אני עיתונאי"!. למרות ניסיונו לשכנע את אנשי הצבא שפינו את הכיכר שהוא לא אחד המפגינים, הוא סולק מהמקום בברוטליות.

לאחר התקיפה מרקווז מצא מסתור בחלל שאיתר באיזור השוק של מנאמה. כעת הוא בטוח בכוונות הממשל בבחריין להדוף כל ניסיון הפגנה במדינה, במיוחד במהלך תפילות יום השישי, שיתקיימו מחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת