פיקוד העורף התרעה במרחב

טבק נרגילה ובו חומרים מסוכנים שווק לחנויות

עשרות מוקדים שבהם הופק באופן לא חוקי חומר לעישון נחשפו בפשיטה מתוכננת, שבה התעורר חשש כי חלק מהתוצרת - שכבר עשתה דרכה אל הצרכנים - כוללת רעלים כימיקליים. הנזק כפול: הן לבריאות המעשנים והן לקופת המדינה, שכן לא נמסר דיווח על כך לרשויות המס

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של פוראת נסאר [like-button]

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של יוסי מזרחי [like-button]

כ-150 אנשי המע"מ וחוקרי המכס פשטו היום לפנות בוקר על עשרות מפעלים מאולתרים ולא חוקיים לייצור טבק באזור הצפון והמרכז. הם עיכבו לחקירה יותר מ-20 חשודים והחרימו מאות קופסאות טבק מזויפות שהיו אמורות להגיע בקרוב לחנויות. תיעוד מהפשיטה שנערכה מגלה כיצד מייצרים טבק לנרגילה בישראל. כל מה שצריך הוא מערבל בטון קטן, כמה קופסאות קרטון לאריזה וחומרים כימיים שלא עברו שום אישור.

בתי החרושת הוסתרו ופעלו ברובם בחשאי בתוך מוסכים ובבתים פרטיים, בהם יוצר על פי החשד טבק לנרגילות שכמות גדולה ממנו הועברה לחנויות. מדובר בטבק שהופק ללא כל פיקוח וכולל ככל הנראה חומרים כימיים מסוכנים שעלולים לגרום לבריאות הצרכנים - נזק שממדיו עדיין אינם ברורים.

נוסף על הפגיעה בבריאות המשתמשים, בודקים אנשי רשויות המס נזק משמעותי שגרם שיווק אותו הטבק לקופת המדינה - אחרי שלא נמסר אודותיו כל דיווח וכך גם באשר לאספקה לחנויות. סגן מנהל חקירות המכס בצפון, צביקה רחמים, אמר כי היקף הנזק שנגרם בעקבות הייצור הבלתי חוקי של הטבח נאמד בכ-20 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת