פיקוד העורף התרעה במרחב

השיחות שמביכות את מוקד המשטרה

דמיינו את הסיטואציה הזו: דרמה במרכז תל אביב. לפני רגעים היה שם אונס, ואזרחים מתקשרים מבוהלים למשטרה, שתבוא ומהר. אבל המוקדנים של המשטרה קצת מתקשים בהבנה. כך נשמעות השיחות המוקלטות והמביכות למוקד 100

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של גלעד שלמור [like-button]

האירוע הזה התרחש בליל הסילבסטר בשנת 2010. מ', צעירה בת 17, רק רצתה לחזור מבילוי, אבל כשעלתה על מוניתו של כארם מסראווה - הבילוי הפך לסיוט והיא נאנסה.

לאחר האונס, יצא מסראווה לעשן מחוץ למונית ומ' ננעלה בפנים. כאשר צעקה ודפקה על החלון, הבינו עוברי אורח שמשהו כאן לא כשורה, וניסו להזמין את המשטרה. במשך שלוש דקות תמימות ניסו להסביר למוקדן לאן לשלוח את הניידת, אבל לאחר שלא הבין הוא פשוט ויתר על שליחת הניידת.

בינתיים, לאחר שיחה נוספת למוקד, החל המוקדן לחלק הוראות והמליץ לאנשים שבחניון להכות את מסראווה באם נדרש.

רק לאחר שהנאנסת סיפרה בדמעות למוקדנית נוספת על שאירע, הבינו במשטרה כי מדובר באירוע חמור ושלחו ניידת למקום האירוע ולעצור את מסראווה.

עורכי דינו של מסראווה אמרו בתגובה להקלטות שנחשפו כאן לראשונה, כי אם המוקדן היה מבין ושולח מיד את הניידת, הפאניקה של הנערה לא הייתה מטפסת לגבהים, ותוצאות המשפט היו נראות אחרת. "הצעקות האלה לא היו בגלל שהוא אנס אותה בכוח, אלא בגלל שהיא סגרה ונעלה את עצמה בתוך המונית", אמר העו"ד משה מרוז.

במשטרה מסרו בתגובה כי הלקחים מהאירוע נלמדו, ויש לזכור שמבצע העבירה נתפס במקום ונעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת