פיקוד העורף התרעה במרחב

עובד המפעל תובע מיליונים: "כפתו, הכו והפיצו את התיעוד"

עובד לשעבר ב"פלסן סאסא" תובע מהחברה יותר מ-2.5 מיליון שקלים לאחר שלטענתו עבר התעללות קשה בידי עובדים אחרים במפעל המייצר מיגון בליסטי. בין היתר נטען כי העובדים כפתו את התובע והכו אותו בעודו קשור לכיסא. במקרה אחר הפשיטו המתעללים את העובד הסובל מ-40% נכות והצליפו בגופו הערום. פלסן: התביעה טרם התקבלה

מפעל פלסן סאסא בע"מ (גדעון וקנין)

תביעת שהגיש באחרונה ג', עובד לשעבר בחברת המיגון הביטחוני "פלסן סאסא", חושפת מקרה של התעללות חמורה לכאורה שאירע לטענת העובד, בשטח המפעל. ג' טוען בכתב התביעה, שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד, כי במהלך משמרת בוקר בפברואר 2010 התנפלו עליו מספר עובדים שריתקו אותו לרצפה וכפתו את ידיו ורגליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בעודו מהודק לרצפה על ידי לא פחות מחמישה עובדים, המום וכואב מהמעשה הכוחני והאלים שמבוצע כלפיו, הצטרפו ל'חגיגה' עוד מספר עובדים, ביניהם מנהלו הישיר של ג', אשר החלו לעטוף אותו בניילון אריזה", נכתב בתביעה. על פי הנטען בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד שלמה חג'בי, העובדים הכו את ג' בפניו ובגופו שעה שהיה כפות לכיסא.

מסכת ההתעללות בג' נמשכה דקות ארוכות, במהלכן הוא ניסה לשווא להתנגד למעשים. "הדקות שחלפו מתחילת האירוע נראו לעובד כנצח והוא התקשה להכיל את הסיטואציה אליה נקלע וחש עצמו מושפל, מוכה וחרד לשלום גופו", נטען בתביעה. הזובור החמור תועד, כך לדבריו של ג', בטלפונים הסלולריים של חלק מהמתעללים בו והופץ בין עובדי המפעל ברשתות החברתיות.

בזאת לא תמה מסכת האלימות שחווה ג' בחסות עמיתיו למפעל, אשר מייצר ציוד מיגון לצה"ל, לצבא ארה"ב ולצבאות נוספים בעולם. שלשוה ימים לאחר האירוע הראשון, התנפלו על ג', לטענתו, ארבעה עובדים, הורידו אותו בכוח מהמלגזה עליה עבד וגררו אותו למחסן סמוך. במחסן אחזו בג' שני עובדים ושניים אחרים הפשילו את מכנסיו ותחתוניו. "ג' הושכב על הרצפה כאשר מכנסיו ותחתוניו מופשלים לקול צחוקם של העובדים", לשון התביעה. "אלה מצדם לא הסתפקו בעצם הפשטתו של ג' והצליפו בישבנו".

רכב ממוגן של פלסן סאסא (ויקיפדיה)

"מתקשה להירדם בלילות"

ג' דיווח על האירועים החמורים להנהלת המפעל, אשר פיטרה חלק מהמעורבים. הןא הועבר למחלקה אחרת, אך לטענתו קיבל שיחות מאיימות מצד עובדי המפעל אשר ראו בו האחראי לפיטוריי חבריהם. חודשים ספורים לאחר התקיפה התפטר ג' מהמפעל ועבר לגור בעיר אחרת, לטענתו, משום שלא יכול היה לשאת מפגשים אקראיים עם המתעללים.

"על רקע האירועים נקלע ג' לדיכאון עמוק עם ירידה ניכרת בתפקוד", נטען בתביעה. "הוא החל לקבל טיפול פסיכיאטרי אנטי חרדתי ואנטי דכאוני". התובע טוען כי מאז האירוע הוא מתקשה לישון בלילות ולא מצליח לשמור על מקום עבודה אחד לאורך זמן. בשל האירועים אובחן ג' כסובל מתסמונת פוסט טראומה וביטוח לאומי הכיר בו כנכה בשיעור של 40%.

ג' תובע מפלסן, שב-2012 עמד מחזור מכירותיו על 1.1 מיליארד שקלים, פיצויים בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים בטענה כי הנהלת המפעל התרשלה בפיקוח על עובדיה.

מחברת פלסן נמסר: "טרם קיבלנו את כתב התביעה ולכן אין באפשרותנו להתייחס לנושא".

לפניות לכתב: itaiA@ch2news.tv

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת