פיקוד העורף התרעה במרחב

כמה שעות גולשים תלמידי ישראל?

הידעתם? 56% מילדי ישראל החלו להשתמש במחשב עוד לפני גיל 6 ועוד 28% לפני גיל 9 - כך עולה מדוח חדש, שמראה כי ישראל היא מהמובילות במערב בחשיפת ילדים למחשב בגיל צעיר. ל-90% מבני ה-15 בישראל יש חיבור לאינטרנט, וכמעט למחצית מהם יש שלושה מחשבים ויותר בבית

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של יעל אודם [like-button]

אילוסטרציה (חדשות 2)

מחשב לכל ילד? כמעט: מחקר חדש של משרד החינוך שמתפרסם היום (רביעי) חושף כי ל-96% מתלמידי ישראל יש לפחות מחשב אחד בבית, נתון הדומה לממוצע של המדינות המפותחות במערב - ה-OECD. כמו כן גילו החוקרים במשרד כי בישראל הילדים מתחילים להשתמש במחשב בגיל צעיר יותר מרוב המדינות המתפתחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנתונים, הנכונים לשנת 2012, מתפרסמים במסגרת המחקר הבינלאומי "פיזה" בו ישראל משתתפת מתחילת שנות ה-2000. המחקר האחרון עסק בשימוש של התלמידים באמצעי תקשוב - מחשב, טאבלט, טלפון חכם וכו' - גם למטרות לימודיות וגם למטרות הנאה. המחקר נערך בקרב למעלה מ-4,400 בני 15 מישראל שנתוניהם הושוו לתלמידים מהמדינות המפותחות.

היקף השימוש של התלמידים באמצעי התקשוב עלה בין השנים 2009-2012, עלייה שהתבטאה בעיקר בשיעור התלמידים שביתם מחובר לאינטרנט (כ-90% על פי המחקר הנוכחי). אמנם חלה עלייה גם בשימוש במחשב לצרכי למידה, אך בעיקר למטרות פנאי: רוב התלמידים גולשים באינטרנט מספר שעות ביום מחוץ לבית הספר.

על פי המחקר, כמחצית מהתלמידים גולשים 4-1 שעות ביום, ולמעלה מחמישית מהם מעל 4 שעות ביום. ל-45% מתלמידי ישראל יש יותר משלושה מחשבים בבית. מדובר בנתונים דומים לממוצע ה-OECD.

כמו כן גילה המחקר כי התלמידים בישראל מתחילים להשתמש באמצעי תקשוב בגיל מוקדם יותר בהשוואה למדינות אחרות: ישראל מדורגת שנייה בשיעור התלמידים שהתחילו להשתמש במחשב עד גיל שש (56%) ושלישית בשיעור התלמידים שהתחילו להשתמש באינטרנט עד גיל תשע (28%).

השנה נערך מחקר נוסף שתוצאותיו יפורסמו רק בסוף 2016, ובמשרד החינוך מעריכים כי הנתונים יהיו שונים: "לאור קצב ההתקדמות המהיר של טכנולוגיית התקשוב, פער של מספר שנים בין פיתוח הכלי המחקרי וביצוע המחקר לבין מועד פרסום הממצאים עשוי להיות משמעותי מאוד".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת