פיקוד העורף התרעה במרחב

הקץ לשומנים? תרופה חדשה בארה"ב נלחמת בהשמנת יתר

חברת ויווס מקליפורניה הודיעה על פיתוח של תרופה חדשה שתפתור את הבעיה שהוגדרה כמגיפה של המאה ה-21: השמנת היתר. מטופלים שקיבלו את התרופה הצליחו להוריד יותר מ-14% בממוצע ממשקלם. בעקבות ההודעה, זינקה מניית החברה בעשרות אחוזים

הקץ להשמנת יתר? (AP)

השמנת יתר כבר הוגדרה כמגיפה החמורה ביותר של המאה ה-21. מלבד החסרונות האסתטיים שלה, היא מלווה בסכנות בריאותיות רבות כמו לחץ דם, סוכרת וסיבוכים נוספים. ארצות הברית לבדה מקדישה 10% מתקציב הבריאות הלאומי שלה לטיפול בנזקי השמנת יתר. אבל יכול להיות שאפשר להיפטר מזה בקלות ובלי המאמץ שכולנו מכירים?

האדם השמן ביותר שתועד אי-פעם היה האמריקני ג'ון מינוק מוושינגטון, ששקל 635 ק"ג ומת "רזה יחסית" במשקל 362, אחרי דיאטה רפואית חריפה. האמריקנים מוציאים יותר מ-33 מיליארד דולרים בשנה על מוצרים וטיפולים שונים שמבטיחים ירידה במשקל, עובדה שהופכת את התעשייה הזו לרווחית ביותר.

חברה אמריקנית בשם ויווס מקליפורניה מבטיחה לשים קץ לסבל השמנים: תרופה שייצרה, העונה לשם Qnexa, נמצאה יעילה במלחמה בהשמנת היתר. על פי ההודעה של החברה, פציינטים שטופלו במשך שנה בתרופה איבדו בממוצע 14.7% ממשקל גופם. אלה שנטלו את תרופת הדמה של הניסוי (פלסיבו) איבדו רק 2.5% ממשקלם.

ההודעה גרמה כצפוי לזינוק במניית החברה במהלך יום המסחר בוול סטריט. באשר אלינו - עדיין מוקדם לומר מתי והאם תגיע התרופה גם לישראל. בינתיים מומלץ להתרכז בשמירה על תזונה בריאה ועל טיפוח הכושר הגופני. נו מה לעשות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת