פיקוד העורף התרעה במרחב

צפו: הצצה נדירה לכת הסודית בגליל

לא רחוק מכרמיאל נמצא אחד הישובים היפים בארץ, "מעלה צביה" שמו. אבל אתם לא תוכלו לגור בו, כי מדובר ביישוב של כת ה"אימן" - אחת הכתות החשאיות בעולם, עם טקסים מסתוריים בהם מנסים להתחבר לחגורות אלקטרומגנטיות שמקיפות את כדור הארץ. בכת הזו חברים ישראלים לכל דבר, גם כאלו שהיו לוחמים נועזים בשייטת ובסיירת

במבט ראשון היישוב מעלה צביה, הממוקם על גבעה קטנה בין עראבה לכרמיאל, נראה כמו יישוב גלילי טיפוסי עם אנשים שמדברים ברכות, עוסקים ביוגה, ולועסים צמחי תבלין. אבל מאחורי שער הכניסה הגדול מסתתר יישוב מסתורי, המאכלס את מאמיניו של אחת הכתות הוותיקות והסודיות ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כת ה"אימן", שמשמעות שמה הוא "בתוכי", הוקמה לפני קצת יותר מ-40 שנה על ידי סוכן מכירות של אנציקלופדיה בריטניקה בשם ריימונד ארמין, הוא כפי שמכנים אותו מאמיניו -"ליאו". בצילומים נדירים, שמעולם לא נראו על ידי אנשים מחוץ לכת, ניתן לראות כיצד הגורו מדבר אל מאמיניו ומחדיר באוזניהם שתי תובנות עיקריות. הראשונה - אתם קטנים ואפסיים מולי, והשנייה - איתי אתם מוגנים מפני כוח נורא, כוח אותו הוא מכנה "ההקהוט השטני".

"זהו כוח שנועד להשמיד אותנו ורודף אותנו מרגע לידתנו", טוען ליאו בפני אנשי הכת. "כשאני מגן עליכם הכוח השטני לא ינסה להרוס אתכם באופן אישי, אבל הוא כן ינסה להפוך את חייכם לכאוס, ואתם תצטרכו לסבול את זה כי יש דברים שאני יכול לעשות ויש דברים שלא", ממשיך הגורו.

בראשית שנות ה-80 ה"אימן" הפך ללהיט בארץ לאחר שלושה ישראליים שנחשפו לכת בלונדון פתחו את השלוחה בארץ. ב-86' התיישבה קבוצה של אנשי "אימן" במקום שבו שכן קודם לכן קיבוץ שהתפרק בשם מעלה צביה. בין מייסדי היישוב החדש היו חמישה יוצאי סיירת מטכ"ל וכן חבורה של קציני חיל הים.

חגורה אלקטרומגנטית סביב היישוב (חדשות 2)

הקשר בין כוחות אלקטרומגנטיים ליום הדין

"זה אחד המקומות היפים והמטופחים ביותר בארץ בזכות העבודה של האנשים שגרים שם", מספר חבר מעלה צביה לשעבר. "אבל מתחת זה רקוב. מבחינתם מי שלא הולך בדיוק בדרך של אנשי הבשורה פוגע באפשרות של האבולוציה האנושית לקרות".

הרעיון המרכזי של ה"אימן" הוא לרתום לטובתנו כוחות אלקטרומגנטיים, במטרה להתפתח לשלב הבא באבולוציה האנושית. חברי "אימן" שיצליחו להגיע לדרגה גבוהה של שליטה ב"אורה", היא החגורה האלקטרומגנטית המקיפה אותם, ישרדו את מה שמכונה בפי אנשי הכת ה"איוונט" - מלחמת גוג ומגוג, סוף העולם, יום הדין.

ל"אימן" שילוש קדוש משל עצמו - ה"טריו" כולל את הקודקוד ליאו, ואת שתי נשותיו - אשתו החוקית ליידי רות, ומזכירתו ליידי אתרה. ליאו ואשתו נפטרו לפני 10 שנים וליידי אתרה ממשיכה את דרכם. בא כוחה בישראל הוא דני דוידי, יוצא סיירת מטכ"ל והחבר הכי דומיננטי במעלה צביה.

"דוידי הוא מן זכר אלפא כזה והוא מחזיק מעצמו היורש של מקים הכת", סיפר חבר לשעבר במעלה צביה. "הוא איש מאוד דוגמטי מצד אחד, ואיש מאוד כריזמטי מצד שני, וכל דבר שלא התנהל בדיוק כמו שהוא רצה או כמו שהוא חשב, אז הוא הפך את זה למלחמה גדולה".

המלחמה הזאת היא גם הסיבה להצצה הנדירה אל תוך סודותיה של הכת - מעלה צביה, היישוב היחידי בעולם שכל חבריו אנשי "אימן", סובל מפילוג פנימי. לפני חמש שנים כמה חברים ותיקים ביישוב התחילו למתוח ביקורת על ההתנהלות.

סדקים בשלוחה הישראלית של הכת

היישוב היחיד בעולם של אנשי ה"אימן" (חדשות 2)

"בתור מישהו שמחובר לשרשרת הבריאה, דוידי התחיל לדבר על עצמו במונחים משיחיים, וזאת אף פעם לא הייתה מטרה של ה"אימן", סיפרה אלה טל שי, שהייתה 16 שנים במעלה צביה ו-30 שנה חברה בכת. "בחרו בדוידי להיות מן מושל כזה שיש לו סמכויות כמו של שוטר ושופט".

אותם תושבים, שמשלמים מידי חודש דמי חברות לארגון ה"אימן" בסכום של כ-800 שקלים, התנגדו לכך שהיישוב משלם כ-20 אלף שקלים בחודש לדוידי, שנמצא מרבית השנה בארה"ב כבכיר בארגון. שוש קרוין, חברת מעלה צביה לשעבר סיפרה: "אני לא רוצה להגיד סכומים, אבל כל כך אהבתי את ה"אימן" שהייתי תורמת מעל ומעבר למה שביקשו ממני, ואני לא יודעת לאן הכסף הזה הלך".

"שאתה הולך בשביל של היישוב לכולם יש ארשת פנים נחמדה", המשיכה שוש וסיפרה. "אבל אם אתה קצת לא מסכים עם משהו אתה בוגד". עם תחילת ההתנגדות הזהיר אודי דוידי שהחיכוכים הפנימיים ביישוב יביאו לאסון קולוסאלי. "קראו לנו בוגדים, מפרי הסכמים. חברים טובים שלנו אמרו לנו שאנחנו פשוט לא יכולים לגור ביישוב יותר", סיפרה אלה.

כעת נמצאים המתנגדים במלכוד - הם אינם יכולים לחיות כאן יותר, אבל הם לא יכולים למכור את הבית במעלה צביה שקנו במיטב כספן ובנו במו ידיהם, כי הקונה יכול להיות אך ורק חבר רשום ב"אימן" - במלכוד הזה נמצאות לפחות עשר משפחות שרוצות להתנתק מהיישוב.

מהישוב מעלה צביה נמסר בתגובה: "כל כספי הישוב מנוהלים ומדווחים בשקיפות מלאה ועל פי חוק. אגודת מעלה צביה הינה גוף פרטי ולפיכך זכותה לעשות במשאביה כרצון חבריה, כל זמן שהתהליך הוא על פי חוק. דני דוידי נתבקש על ידי האגודה לפעול לקידום האימן ביישוב ובעולם".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת