פיקוד העורף התרעה במרחב

למה נתקעו הכספים לניצולי השואה?

למרות כל ההבטחות וההחלטות המתוקשרות על העברת כספים לרווחת ניצולי השואה, מתברר שחלק מהתקציבים לא מגיעים לאלה שזקוקים להם. 40 מיליון שקלים כבר הועברו למשרד הרווחה אך לא מצאו את דרכם לניצולים

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של חיים ריבלין [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של חיים ריבלין [twitter-button]

ניצולי השואה עדיין מחכים לכסף: באפריל 2014 אישרה הממשלה את הצעתו של שר האוצר דאז יאיר לפיד, להעביר מיליארד שקלים לניצולי השואה. מתוך הסכום הזה 40 מיליון שקלים אמורים לעבור מדי שנה לרווחת של הניצולים - אלא ששנה עברה והכסף לא הגיע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד הרווחה טוענים כי הכסף התגלגל בכל מיני צינורות בין היתר באוצר, עד שרק לפני חודש הגיע אל יעדו, אך עד כה לא נראה כי מישהו השתמש בו. בינתיים, עד שיוחלט כיצד יטפלו בכסף, נפטרים מדי חודש כאלף ניצולי שואה מבלי לקבל את מה שמגיע להם.

גם הרשויות המקומיות מקבלות מדי שנה סכום של שבעה מיליון שקלים בכדי לטפל בניצולי השואה, בין היתר בקבוצות טיפוליות, טיולים ופרויקט "קפה אירופה" המספק מסגרת מייעצת. עם זאת לפי בדיקת חדשות 2 גם התקציב הזה תקוע כבר חמישה חודשים במשרד האוצר.

מלשכתו של שר הרווחה נמסר בתגובה: "בעקבות פניית חדשות 2 סוכם עם האוצר כי הכסף יועבר מידית לרשויות המקומיות, וניתנה הנחייה לאוצר לממש בתוך חודש את 40 מיליון השקלים ולהעביר אותם לניצולים".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת