פיקוד העורף התרעה במרחב

המחאה נגד מתווה הגז: עימותים ומעצרים בת"א

המפגינים נגד מתווה הגז התעמתו עם כוחות המשטרה וחסמו צירים מרכזיים בעיר, לפחות 10 מהם נעצרו. ברחבי הארץ התאספו אלפים במחאה נגד המתווה שצפוי לצאת לדרך: "זה שוד של משאבי הטבע שלנו"

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עזרי עמרם [like-button]

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמליה דואק [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של עמליה דואק [twitter-button]

אלפים הפגינו הערב (מוצ"ש) בשורה של מוקדים בעקבות כוונת הממשלה לאשר את מתווה הגז, לאחר חודשים ארוכים של עיכובים. ההמונים שהתאספו בירושלים, חיפה, באר שבע, ראש פינה ותל אביב קראו לממשלה למנוע את המהלך - שלדבריהם יותיר את ישראל כשמשאב הטבע היקר ביותר שלה אינו בידיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתל אביב התפתחו עימותים אלימים בין כמה מהמפגינים לבין כוחות המשטרה, לפחות עשרה בני אדם נעצרו. עשרות מהמוחים חסמו במשך דקות ארוכות את צומת עזריאלי ומנעו את התנועה באזור. במשטרה ציינו כי יאפשרו להביע מחאה "אך לא להפר את הסדר הציבורי ולחסום צירים".

מדובר בהפגנת כוח של הפעילים, שהגיעו בהמוניהם למרות מזג האוויר הסוער. הם נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "עוצרים את מתווה הגז" ו"גז-לנים נמאסתם". לטענת ראשי המאבק, בכוונתם להמשיך ולהפגין בתקופה הקרובה - בניסיון לשנות את דעתם של מקבלי ההחלטות. 

צומת עזריאלי, הערב

"השלטון מנסה לעזור להון לבצע אקזיט על חשבון אזרחי ישראל", אמר יוסי דורפמן ממטה המאבק. "אקזיט ממשאבי הטבע ששייכים על פי חוק לאזרחי ישראל. כדי לבצע את האקזיט על חשבוננו, השלטון וההון מנסים להפריד בינינו, לגרום לנו להתעסק בימין ושמאל, בזמן שהם מכשירים כאן מונופול".

האלפים שהגיעו להפגנות מתחו ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנטל לאחרונה את סמכויותיו של השר אריה דרעי כשר הכלכלה, דבר שיאפשר לו לעקוף את סעיף 52 הדרוש על מנת להעביר את המתווה. "זה התרגיל המסריח של שנת 2015", קראו המפגינים בכיכר הבימה בתל אביב.

למרות הגשם, אלפים ברחובות (סיון מלניק)

מפגינים גם בירושלים, הערב (פז כהן)

רק ביום חמישי האחרון הודיע ראש הממשלה נתניהו ליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל, כי בכוונתו להפעיל את הסעיף. המשמעות של המהלך - נתניהו יוכל כעת לעקוף את ההממונה על ההגבלים, דבר שסולל למעשה את הדרך לאישור המתווה מעורר המחלוקת.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת