פיקוד העורף התרעה במרחב

כל ישראלי שני גולש בפייסבוק

נתונים סטטיסטיים חדשים על הרשת החברתית הפופולרית בעולם. 45% מכלל האוכלוסייה בישראל מחזיקים חשבון פייסבוק, יותר ממחציתם בטווח הגילאים 18-34. 683 מיליון גולשים משתמשים ברשת ברחבי העולם - 155 מיליון מהם בארה"ב. ורק בוותיקן גולשים רק 80 משתמשים בפייסבוק

פייסבוק. ישראל עושה "לייק" (חדשות 2)

כמעט לכל ישראלי שני יש חשבון בפייסבוק - כך עולה מנתונים חדשים שמפרסם אתר האינטרנט "SocialBakers", המספק נתונים סטטיסטיים על הרשת החברתית הגדולה באינטרנט. בנתונים הוצגה טבלה המדרגת את התפשטות פייסבוק במדינות השונות בעולם.

ישראל מדורגת במקום ה-36 בטבלה העולמית, עם 3,350,060 משתמשים, המהווים כ-45% מכלל האוכלוסייה. יותר מחצי ממשתמשי פייסבוק בישראל נמצאים בטווח הגילאים 18-34, והגברים הישראלי מהווים 54% מכלל המשתמשים ברשת במדינה.

ההפתעה: אינדונזיה במקום השני

מהממצאים עולה כי כמות הגולשים בפייסבוק ממשיכה לעלות, ומגיעה כבר ל-683 מיליון משתמשים. באופן לא מפתיע, ארצות הברית מובילה את הטבלה עם 155.1 מיליון משתמשים (50% מכלל האוכלוסייה) - והנתון המפתיע מכל הוא שדווקא אינדונזיה המוסלמית מדורגת במקום השני עם למעלה מ-36 מיליון משתמשים (כ-15% מהאוכלוסייה). עוד ב"חמישייה הפותחת" - בריטניה, טורקיה והודו בהתאמה.

הטבלה מציגה גם את המדינות הכי פחות "חברתיות" - כמו הוותיקן, בה יש רק 80 משתמשים רשומים. בסין נרשמו שיעורי חדירת הרשת הנמוכים ביותר, עם 0.03% בלבד מכלל האוכלוסייה, המונה למעלה מ-1.4 מיליארד בני אדם. הסיבה לכך היא הצנזורה הכבדה במדינה והעובדה כי פייסבוק חסומה למעשה למשתמשים בסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת