פיקוד העורף התרעה במרחב

2012: הדירות התייקרו ב-5%

הערים רחובות, ראשון לציון והרצליה מובילות במחירי הדירות עם עלייה של 4% . דווקא בתל אביב, וגם באילת ובאשקלון נרשמה ירידה ממוצעת של 1% ברבעון. סקר השמאי הממשלתי: מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות

הדירות מתייקרות (חדשות 2)

מחירי הדירות בישראל ממשיכים לעלות - כך עולה מסקר של השמאי הממשלתי ב-20 הערים הגדולות בארץ, שפורסם היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הערים רחובות, ראשון לציון והרצליה מובילות עם עלייה של 4% במחירי הדירות. מנגד, בתל אביב, באילת ובאשקלון נרשמה ירידה ממוצעת של 1% ברבעון. בתל אביב, עומד מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים על כ-2.5 מיליון שקל (עלייה של 9% בשנה), בבאר שבע על 778 אלף שקל (עלייה של 2% ברבעון ושל 9% בשנה) ובאשקלון על 819 אלף שקל (ירידה של 1% בשנה).

ברבעון הרביעי של שנת 2012 ניכרת עלייה במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו (דירות של 4 חדרים), לצד עלייה במספר העסקאות שבוצעו בדירות מגורים לעומת הרבעון הקודם. העלייה היא בשיעור ממוצע נומינלי שקלי של כ-1.6% ברבעון. בשנה החולפת, מאז הרבעון הרביעי של שנת 2011 נצפתה עלייה (שקלית נומינלית) בערים שנסקרו בשיעור מצטבר של 5%.

מחירה של דירת 4 חדרים בירושלים עומד על 1.74 מיליון שקל (עלייה של 1% ברבעון ושל 3% בשנה). במשרד השמאי הממשלתי ציינו כי הדי המחאה החברתית שקמה בקיץ 2011 שכחו וגוועו, והשפעתה על מחירי הדיור לא באה לידי ביטוי ברבעון הנסקר.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת