פיקוד העורף התרעה במרחב

האוצר נגד נתניהו: לא לתקציב דו שנתי

רה"מ דוחף לגיבוש תקציב דו-שנתי וייפגש השבוע עם כחלון, אך במשרד האוצר מתנגדים. הממונה על התקציבים מבהיר: "עמדתנו המקצועית הינה כי יש להשאיר את הוראת חוק יסוד לפיה תקציב המדינה יהיה לשנה אחת"

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של דפנה ליאל [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של דפנה ליאל [twitter-button]

האוצר נגד רה"מ: תקציב לשנה אחת (הדס פרוש / פלאש 90)

לקראת משבר קואליציוני? ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר כחלון אמורים להיפגש השבוע כדי להחליט האם וכיצד לגבש תקציב דו-שנתי. נתניהו מעוניין להעביר תקציב לשנים 2017-2018 כדי לאפשר יציבות לקואליציה, אך כעת מתברר כי עוד קודם לפגישה מציג האוצר עמדה נחרצת נגד תקציב דו-שנתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושב ראש ועדת הכספים משה גפני (יהדות התורה) פנה לאנשי האוצר בבקשה מהם להציג את עמדתם בנוגע לתקציב דו-שנתי. התשובה שקיבל מאמיר לוי, הממונה על התקציבים באוצר, הייתה חד משמעית: "עמדתנו המקצועית היא כי יש להשאיר את כנה את הוראת 'חוק יסוד: משק המדינה' לפיה תקציב המדינה יהיה לשנה אחת".

יביא את הנושא לדיון בוועדת הכספים (יונתן סינדל / פלאש 90)

שלושה נימוקים מספק לוי לעמדת האוצר: "החשיבות שבשמירה על מדיניות פיסקאלית אחראית, הניסיון הנצבר בתקציב המדינה לשנים 2011-2012 והיעדר הניסיון הבינלאומי בנושא". לוי אף ביקש מגפני לערוך דיון בנושא בוועדת הכספים שבה יציג האוצר את עמדתו בפירוט.

שלשום דיווחנו כי כחלון מסתייג מגיבוש תקציב דו-שנתי, אך ככל הנראה ייאלץ להסכים למהלך מכיוון שהוא מחויב לכך בהסכם הקואליציוני. עם זאת, הוא צפוי להציב תנאי מפורש שאמור למנוע חילוקי דעות בהמשך - מנגנון ביטחון למקרה של חריגה.

החשש העיקרי באוצר מתקציב דו-שנתי הוא שתהיה חריגה משמעותית של מיליארדי שקלים. בשל כך יבקש כחלון התחייבות שלפיה ייקבע מראש מאילו סעיפים, פרויקטים ומשרדים ייאלצו לבצע קיצוץ אם אכן תימצא חריגה.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת