פיקוד העורף התרעה במרחב

השב"כ סירב לדרישת ליברמן: לא יבצע פוליגרף לח"כים

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ביקש לבצע בדיקות פוליגרף לחמישה חברי כנסת, כדי לברר מי הדליף פרטים חסויים מדוח של ועדת המשנה לשירותים החשאיים על האסיר איקס, אך לא נענה. ח"כ צחי הנגבי, אחד מהחמישה, גילה כי שירות הביטחון הכללי סירב לבצע הבדיקה

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמית סגל [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של עמית סגל [twitter-button]

יממה לאחר שביקש מהשב"כ לבצע בדיקות פוליגרף לארבעה ח"כים החברים בוועדת החוץ והביטחון בחשד שהדליפו מידע לחדשות ערוץ 2, נחשף כי בשירות הביטחון הכללי סירבו לבקשה לערוך פוליגרף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לגלי צה"ל חשף הבוקר ח"כ צחי הנגבי, שכיהן בעברו בעצמו כיו"ר הוועדה, כי בשב"כ סירבו לדרישתו של ליברמן לערוך את הבדיקה בחשד להדלפה מדיוני הוועדה. ח"כ ליברמן ביקש לערוך את הבדיקה לח"כים לאחר שחשד שהודלפו מוועדת החוץ והביטחון פרטים שהכינה ועדת המשנה לשירותים חשאיים בעניין פרשת האסיר X.

ליברמן זעם על ההדלפה: חשד ב-4 ח"כים

השב"כ סירב לדרישתו. ח"כ ליברמן (יוסי זילברמן)
יו"ר וועדת החוץ והביטחון הביע אתמול זעם על הדלפת הפרטים, וכינס דיון מיוחד בו דרש לשגר את חברי ועדת המשנה לפוליגרף בכדי להבין מיהם חברי הכנסת שהיו אחראים להדלפה. חברי ועדת המשנה הם עפר שלח מ"יש עתיד", אריה דרעי מש"ס, בנימין בן אליעזר מהעבודה וצחי הנגבי מהליכוד-ביתנו.

גורמים מקצועיים בכנסת ומחוצה לה אמרו אתמול בדיון שישנן בעיות חוקתיות לא פשוטות בשיגור חברי הכנסת לבדיקת פוליגרף, על אחת כמה וכמה אם הדבר נעשה בניגוד לרצונם. אולם מבחינת ליברמן מדובר בפרקטיקה מקובלת. בעבר הוא כבר שלח את כל צוות הקמפיין שלו לבדיקת פוליגרף בגלל הדלפה אחרת שפורסמה בתקשורת.

ח"כ אביגדור ליברמן מסר בתגובה לפרסום: "אנו שוקלים את מכלול האפשרויות בכדי למנוע הדלפות הפוגעות בביטחון המדינה".

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת