פיקוד העורף התרעה במרחב

המירוץ לנשיאות יתרחב?

רבים מהמועמדים לנשיאות המדינה נקלעו בחודשים האחרונים למצוקה אמיתית, לאחר שחברי הכנסת סירבו להעניק להם את החתימות הדרושות על מנת להתמודד על התפקיד. כעת המצב צפוי להשתנות בזכות שר האוצר לפיד, שכפי הנראה יתיר לחברי מפלגתו לחתום לכל מועמד

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של עמית סגל [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של עמית סגל [twitter-button]

חודשים ספורים נותרו עד לבחירות לנשיאות המדינה ונראה כי לחלק גדול מהמועמדים לתפקיד הרם אין די חתימות של חברי כנסת, הדרושות להם על מנת להתמודד. כעת מגיעה בשורה טובה עבור אותם מתמודדים דוקא מכיוון מפלגת יש עתיד, שתתיר לחבריה לחתום עבור כל מועמד שיחפצו בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המועמדים השונים לנשיאות נדרשים לאסוף יותר מ-10 חתימות של חברי כנסת בטרם יהפכו למתמודדים באופן רשמי, אך מלבד חברי הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר (העבודה) ורובי ריבלין (ליכוד-ביתנו), ליתר המועמדים כמו השופטת בדימוס דליה דורנר וזוכה פרס הנובל, הפרופסור דן שכטמן, אין מספיק חתימות.

עכשיו מסתמן כי יושב ראש יש עתיד, שר האוצר יאיר לפיד, צפוי להתיר לחברי סיעתו להעניק חתימות לכל המועמדים לנשיאות - דבר שנאסר עליהם עד כה. ככל הנראה המהלך נובע משום שמפלגתו טרם הצליחה למצוא מועמד מטעמה לתפקיד.

בשלב זה לחלק מהמועמדים יש בין 5-6 חתימות, וצעד כזה מכיוון יש עתיד יסייע להם להשלים את המספר הדרוש. אם אכן יושגו החתימות, יהפוך המרוץ הקרוב לנשיאות המדינה לגדול באופן חסר תקדים - עם כשבעה מתמודדים.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת