פיקוד העורף התרעה במרחב

73% לא מרוצים מתפקודו של רה"מ

סקר מיוחד עבור חדשות 2 והתכנית פגוש את העיתונות חושף שהציבור אינו מרוצה מתפקודו של רה"מ נתניהו בגל הטרור הנוכחי. גם תחושת הביטחון האישי נפגעה באופן דרמטי – כש-80% מהנשאלים טענו כי הם חשים פחות בטוחים בימים אלה. הנתונים המלאים

סקר חדשות 2: נתונים מפתיעים (רויטרס)

גל הטרור נמשך והציבור מאבד אמון ביכולת לעצור את האלימות - כך עולה מסקר מיוחד שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף עם איי-פאנל עבור חדשות 2 והתכנית פגוש את העיתונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חוסר שביעות רצון (חדשות 2)

בסקר נבדק האם הנשאלים מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה נתניהו לנוכח פיגועי הטרור האחרונים. מספר מפתיע של 73% טענו כי אינם מרוצים מתפקודו של רה"מ: 4% מהנשאלים ציינו כי הם מרוצים מאוד מתפקודו של רה"מ, 19% אמרו כי הם די מרוצים, 35% טענו כי הם די לא מרוצים ו-38% אמרו כי הם כלל אינם מרוצים מתפקודו. 4% נוספים לא הביעו דעה בנושא.

שאלנו גם מי לדעתכם הכי מתאים לטפל בבעיות הביטחון ובפיגועי הטרור וזכינו לתשובה מפתיעה - נתניהו שנחשב "מר ביטחון" רק במקום השלישי: אביגדור ליברמן זכה ל-21.9%, אחריו נפתלי בנט עם 17%, בנימין נתניהו עם 15% והרמטכ"ל לשעבר אשכנזי עם 9.4%. יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג קיבל את תמיכתם של 5% בלבד, יאיר לפיד נמצא מעט מאחוריו עם 4%.

לבסוף בדקנו האם בעקבות הפיגועים האחרונים אתם חשים פחות בטוחים. כ-80% טענו כי כך הדבר:35% הנשאלים טענו כי הם מרגישים הרבה פחות בטוחים, 44% ציינו כי הם מעט פחות בטוחים, 21% טענו כי הם חשים אותו הדבר. הנתונים הללו לא צפויים להפתיע איש שהסתובב בימים האחרונים במרכזי הקניות והערים שנותרו ריקים מאדם.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת