פיקוד העורף התרעה במרחב

פרסום ראשון: מפת העדיפות הלאומית - על בסיס המלצות צה"ל

הממשלה אמורה לאשר ביום ראשון את המפה החדשה של אזורי העדיפות הלאומית. עד שזה יקרה – יש תוקפים מימין ומשמאל: "שלום עכשיו" מסמנת מאחזים בלתי חוקיים שזוכים פתאום לעדיפות; המתנחלים כועסים על היישובים שנשארו בחוץ

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של אודי סגל [like-button]

עקבו אחרי העדכונים של אודי סגל [twitter-button]

כדי להוכיח שאין שום דבר פוליטי במפת העדיפות הלאומית שהתפרסה היום, אומרים יוצריה כי המפה בכלל מבוססת על המלצות צה"ל - המכונה "מפת הסיכונים והאיומים על ההתנחלויות בשטחים". המפה הזו מחולקת לארבע קטגוריות - מהאיום הקל אל הכבד.

במקום הראשון - והכי לא מסוכנים, נחשבות ההתנחלויות מבוא חורון, גבעון והר אדר; בין ההתנחלויות הנמנות במקום השני בדירוג הסיכון הן אלפי משנה, כפר עציון, גבעת זאב ומעלה אדומים; במקום השלישי - ישובים כמו אריאל, אפרת, בית"ר עילית וקרני שומרון ובמקום הרביעי - היישובים המסוכנים ביותר, על פי חוות הדעת הצה"לית: איתמר, אלון מורה, בת עין וקריית ארבע.

החלטה שרירותית

ההחלטה הייתה כמעט שרירותית: היישובים הממוקמים במקומות הראשון והשני - מחוץ לרשימת העדיפות הלאומית, ואילו היישובים במקומות השלישי והרביעי - דווקא כן נכנסו. ההחלטה השרירותית הזו גם מעלה לא מעט שאלות תמוהות: מדוע היישוב מעלי קידר, הצמודה למעלה אדומים בתוך הרשימה ומעלה אדומים לא?; כך גם אריאל וברקן, הרחוקות זו מזו כמה קילומטרים בלבד - ואחת מהן בתוך הרשימה ואילו השנייה לא.

שר הביטחון אהוד ברק אמר היום על המפה כי מדובר ב"מפה הטובה לצפון, לדרום וליישובים הערביים - אך פחות טובה למתנחלים". זאת, משום שרק שליש מהמתנחלים יקבלו הטבות. כעת, יצטרך ברק לשכנע בצדקת המפה גם את שאר החברים במפלגת העבודה.

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת