פיקוד העורף התרעה במרחב

מצרים: עצרנו מעורב בפיגוע בדרך לאילת

השלטונות במצרים הודיעו כי עצרו את מוחמד עיד א-תיהי, אחד המעורבים בפיגוע התופת שאירע לפני שלושה חודשים בכביש 12 בדרך לאילת, בו נהרגו 8 ישראלים ו-3 חיילים מצרים. הוא הסתתר בתקופה האחרונה בבקתה באל-עריש, אך כעת הוא מואשם גם במעורבות בפיצוץ צינור הגז לישראל ובעמידה בראש ארגון "אל-קעידה" בסיני

נסגר החשבון עם אחד האחראים את הפיגוע הרצחני בדרך לאילת, לפני שלושה חודשים: שלטונות מצרים עצרו והגישו כתב אישום נגד מוחמד עיד א-תיהי, באשמת מעורבות בפיגוע הרצחני בו נהרגו שמונה ישראלים ושלושה חיילים מצרים - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען".

כתב סוכנות הידיעות באל-עריש דיווח כי השלטונות במצרים מאשימים את א-תיהי בהשתייכות לארגון הטרור המזוהה עם "אל-קעידה" בסיני, "ארגון אל-ג'יהאדין". מקור ביטחוני צוטט בדיווח כי השלטונות המצריים מאשימים אותו גם במעורבות בפיצוץ צינור הגז לישראל ולירדן המוצב באל-עריש, בתקיפה על מתחם המשטרה והביטחון המרכזי באזור - בו נהרגו קצינים וחיילים מצריים, וכן בהקמתו של "ארגון אל-קעידה בסיני".

"התקבל מידע מודיעיני"

"א-תיהי נעצר בפעולה של כוחות הביטחון בחופי אל-עריש", אמרו גורמי ביטחון מצריים. "התקבל מידע מודיעיני בהול על כך שהוא מתחבא באחת הבקתות הנמצאות על החוף סמוך למתחם המשטרה. כוח מיוחד התארגן מיד, ויחד עם משוריינים כיתר את המקום א-תיהי הסתתר ועצר אותו ללא בעיות".

חלק מחקירת פיגוע הטרור הקטלני שאירע בחודש אוגוסט בוצע במשותף על ידי ישראל ומצרים. זמן קצר לאחר הפיגוע - חוסלו בכירי "ועדות ההתנגדות העממית" שהיו מעורבים בפיגוע, אך כמה מהאחראים לו נמלטו והסתתרו באזור סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת