פיקוד העורף התרעה במרחב

מהי העיר עם אחוז הגיוס הגבוה ביותר?

צה"ל מפרסם את רשימת הערים עם אחוזי הגיוס הגבוהים ביותר בישראל: בראש הרשימה תוכלו למצוא את נס ציונה, מודיעין-מכבים רעות והוד השרון. בתחתית הרשימה נמצאות שוב הערים הדתיות: בני ברק, מודיעין עלית ובית"ר עלית. צפו ברשימה

עקוב אחריי

עקבו אחרי העדכונים של ניר דבורי [like-button]

צה"ל חושף היום את דירוג הערים בישראל לפי שיעור הגיוס, שיעור הקצינים ומדד מיצוי הלחימה. בצמרת הרשימה אין הפתעות: מודיעין-מכבים-רעות מובילה, זאת השנה השנייה ברציפות. בתחתית הדירוג: בני ברק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנתונים המייחסים לילידי שנת 1990, למודיעין-מכבים-רעות את הציון המשוכלל הגבוה ביותר, הכולל בתוכו את שיעור הגיוס, הקצינים, ומיצוי הלחימה של נשים וגברים בצה"ל. אולם את אחוז הגיוס הגבוה ביותר לגברים השיגה נס ציונה, עם 92.9%.

ברשימת הנתונים המתייחסים לנשים בצה"ל, הגיעה למקום הראשון בנתוני הגיוס הוד השרון עם 87.2% ומיד אחריה רמת השרון עם 84.1%. בתחתית רשימת ציוני הגיוס לגברים נמצאות ערים בעלות אוכלוסיה דתית: מודיעין עלית עם 14%, בני ברק עם 12.6% ובית"ר עלית עם 12%. בתחתית רשימת הנשים מבחינת נתוני גיוס נמצאות ירושלים עם 23.3%, נתיבות עם 20.5% ובני ברק עם 2.5% בלבד.

מנתוני אגף כוח אדם על נתוני הגיוס עולה רק 50% מהצעירים בגיל גיוס מתגייסים. 35% מהמיועדות לגיוס מצהירות שהן דתיות, להערכת הצבא כ-8% אחוזים מההצהרות הן הצהרות כוזבות.

דירוג ציוני ערים בהתייחס לגברים (שקלול של שלוש הקטגוריות):

1. מודיעין-מכבים-רעות
2. נס ציונה
3. אריאל
4. יהוד-נווה אפרים
5. הוד השרון
6. רעננה
7. קריית מוצקין
8. יקנעם עילית
9. יבנה
10. כפר סבא

דירוג ציוני ערים בהתייחס לנשים (שקלול של שלוש הקטגוריות):

1. מודיעין-מכבים-רעות
2. הוד השרון
3. רמת השרון
4. נס ציונה
5. קריית אונו
6. גבעתיים
7. נשר
8. קריית ביאליק
9. הרצליה
10. קריית מוצקין

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת