רשת

אודות רשת

הבית המקצועי של העשייה הטלוויזיונית בישראל

ברוכים הבאים לבית המקצועי המוביל של העשייה הטלוויזיונית בישראל- חברת 'רשת', גוף תוכן ותקשורת המנהל ומפעיל את שידורי ערוץ 2 החל מיום הקמתו בנובמבר 1993. משכנה של החברה, הכולל אולפנים מתקדמים, חדרי שידור מהמשוכללים בעולם, ובית ספר מעשי למקצועות הטלוויזיה, ממוקם במתחם חברות ההיי-טק שברמת החי";ל בתל אביב.

העשייה המקצועית של 'רשת' מתבססת על טלוויזיה חדשנית ומרגשת, המכוונת לליבה של הישראלית, ומייצרת מסך שהוא ה"בית של כולנו". עולמות התוכן המגוונים של 'רשת' הפכו את ערוץ 2 לכתובת העיקרית למיליוני צופים, ומבססים לאורך השנים את מעמדו כערוץ הטלוויזיה החשוב, הפופולארי והמצליח ביותר בארץ. בנוסף לפעילותה בערוץ 2, פועלת החברה כיום במגוון תחומי מדינה השונים, בארץ ובעולם, ובהם אינטרנט וסלולר.

'רשת' חרטה על דגלה קיום איכות ויצירתיות טלוויזיונית בלתי מתפשרת. בפריים-טיים מתמקד לוח השידורים בסוגה עילית, בידור מתוסרט ויצירות דרמה ותעודה מוקפדות, בניסיון לפנות למכנה הישראלי המשותף הרחב-גבוה. 'רשת' מאמינה כי הפריים-טיים של ערוץ 2 חייב לשמש חוויה טלוויזיונית מרוממת ומרגשת, שרובה ככולה כחול-לבן, דווקא בשל תפקידו התרבותי-אינטגרטיבי המכריע במציאות הישראלית המורכבת – ובשל הצורך לגעת ולשקף את לב ההוויה מתוך אחריות ומעורבות חברתית עמוקה.

בין התכניות המצליחות והאהובות של "רשת"  התכנית המסעירה "הישרדות"; התכנית חובקת העולמות "המירוץ למיליון"; תכניות המוסיקה "X Factor ישראל"; ו"The Voice ישראל"; הריאליטי המצליח בעולם "האח הגדול", ריאליטי הבישול המקצועי "משחקי השף", תכנית התחקירים "המערכת עם מיקי חיימוביץ'"; תכניות הומור וסאטירה, כמו "זה המצב"; "מלחמת המינים" ו"הכל הולך"; תכנית האירוח של צביקה הדר, "מחר שבת", תכנית התעודה המרגשת "אבודים"; תכנית הדוקו המצליחה "איכילוב", דרמת מתח ואקשן  "המדרשה", הקומדיות עטורות השבחים "נבסו" ו"לצבי יש בעיה"; "שנות ה-80"; "בלתי הפיך"; ו"עממיות"; ועוד – כל אלה שאובים מתוך המציאות הישראלית, מתוך הדילמות של חיינו, מתוך המקומות הסבוכים ביותר שבהם נפגשים הישראלים זה בזה ובבעיות המרכיבות את חיינו. כמו כן, שותפה 'רשת' בחברת החדשות ומפרסמת באתר רשת את אתר האינטרנט של חדשות ערוץ 2, וכן את ערוץ החדשות 2.

ב-2006 זכתה 'רשת' פעם נוספת במכרז על הפעלת השידורים בערוץ 2, לתקופה של 10 שנים, ומאז מתאפניינים שידוריה במינון מוגבר של תנופה וחדשנות, ההופכים לתרומה אמיתית לחברה ולתרבות הישראלית ולתעשיית הטלוויזה בארץ. שוק הטלוויזיה השתנה מאוד בשנים האחרונות, אך יחד עם זאת, אנחנו ממשיכים לשמור על הערכים שלנו, ובד בבד להיות מעודכנים כדי ליצור בעבור הצופה שלנו את חוויית הצפייה שהוא אוהב.