חופשה בחו"ל

לא תרצו לחזור הביתה: הצצה לאי אוהאו בהוואי

לא תרצו לחזור הביתה: הצצה לאי אוהאו בהוואי

לגלוש ולצלול, לגלות מפרצים חבויים ולטייל בהרים. סיגלית בר לוקחת אתכם לטיול שווה במיוחד על האי הכי יפה בהוואי

אוהאו הוא האי המיושב ביותר מכל איי הוואי: כ-75 אחוזים מתושבי מדינת הוואי מתגוררים בו ואוכלוסייתו מונה כיום כ-950,000 איש, כמחציתם מתגוררים בעיר הבירה הונולולו (Honolulu) שהינה עיר מודרנית ותוססת.

הונולולו היא המרכז הכלכלי, המסחרי והשלטוני של המדינה. עיר זו היא ליבה הפועם הן של המדינה והן של האי אוהאו. בדרום מערב העיר נמצאת וייקיקי Waikiki, השכונה המפורסמת ביותר בהוואי המשתרעת על פני 4 ק"מ, לאורך החוף המפורסם והצפוף ביותר בעולם, אשר לו חול לבן ומי טורקיז שקטים. בכל יום מצטופפים באזור קטן זה עשרות אלפי תיירים, מרביתם אמריקנים, יפאנים וקוריאנים הגודשים את האטרקציות התיירותיות הרבות הכוללות בין היתר גן חיות, אקווריום, פעילויות ספורט, בארים, מועדונים, מסעדות וחנויות. ווייקיקי ידועה בחיי הלילה הסוערים שלה. מרבית בתי המלון של האי ממוקמים בוייקיקי, רובם גורדי שחקים הסמוכים לים. בהונולולו נפגשים המודרניזציה והשפע של המאה ה- 21 עם התרבות הפולינזית העתיקה ועם הרצון לשמר את מנהגי העבר, מה שיוצר שילוב ססגוני ומסקרן.

אוהאו, שהוא האי השלישי בגודלו בשרשרת איי הוואי, הוא אי קטן יחסית: אורכו המקסימלי הוא 70 ק"מ. לאי קו חוף באורך 180 ק"מ ובו מעל 60 חופים ושטחו הכולל  1,560 קמ"ר. האי נמצא בין מאווי וקוואי ונוצר משני הרי געש לפני כ- 3 מליון שנים. הרי געש אלה אינם פעילים עוד, אך הם מהווים תפאורה נהדרת להונולולו וסביבתה. כינוי החיבה של האי: "מקום המפגש" Place The Gathering, הולם אותו מאד. זהו כור היתוך של אנשים ממקומות שונים כבר במשך שנים רבות: פולינזים, סינים, יפאנים, אירופאים, אמריקאים ועוד רבים אחרים, דבר המתבטא במגוון העצום של חנויות, מסעדות, מופעי בידור וסגנונות באי. כינוי זה ניתן לאי כבר לפני שנים רבות, כאשר לקראת סוף המאה השמונה עשרה שגשג נמל הונולולו והיה למקום מפגש של סוחרים, ציידי לווייתנים ומבקרים מרחבי העולם.

בירת השמש והכיף מציעה מגוון גדול של פעילויות ואטרקציות הן בים והן ביבשה. אוהאו ידועה גם כבירת גלישת הגלים של העולם. עיקר פרסומה הודות לסדרת הטלוויזיה הפופולארית, הוואי חמש אפס. מדי שנה בחודשי החורף נערכות בחופים הצפוניים של האי תחרויות בינלאומיות לגלישת גלים. אמנם תחרויות אלה מיועדות למקצוענים בלבד, אך יש באי מקומות רבים המתאימים לחובבים ולמתחילים. גם גלישת רוח פופולארית מאד באי, בעיקר בחלקו המזרחי.