חופשה בחו"ל

האטרקציה הכי שווה בעולם: 275 מפלים ו-2 מדינות ביום

האטרקציה הכי שווה בעולם: 275 מפלים ו-2 מדינות ביום

מצד אחד ארגנטינה, מצד שני ברזיל: במפלי איגואסו כבר הייתם? צפו בתיעוד

מפלי איגואסו Las Cataratas del Iguazú נמצאים על הגבול בין ארגנטינה לברזיל. המפלים נבחרו בתחרות בינלאומית כאחד משבעת פלאי תבל והם מורכבים מסדרה של כ-275 מפלים שגובהם המקסימלי כ-82 מטר בשתי מדרגות. ספיקת המפלים משתנה כתלות בגשמי העונה.

המפלים פרוסים לאורך 2.7 ק"מ של נהר האיגואסו. רוב המפלים נמצאים בשטחה של ארגנטינה והם חלק מהפארק הלאומי איגואסו. יש במקום שבילי הליכה רבים, גשרים ונקודות תצפית קרובות מאוד למפלים. מהצד הברזילאי לעומת זאת, ניתן לראות תצפית פנורמית מרהיבה של המפלים. לכן מומלץ לטייל בשני צידי המפלים.

חוויה מיוחדת היא לצאת בשייט בסירות מהירות המסיעות את התיירים קרוב מאוד למפלים. אף אחד לא יוצא יבש והמראה של המפלים הענקיים מעליכם מרהיב.

רצוי להקדיש לאזור יומיים מלאים: יום לצד הארגנטינאי ויום לצד הברזילאי.

איך מגיעים: מבואנוס איירס יש טיסה ישירה לצד הארגנטינאי של המפלים. השדה בצד הארגנטינאי נמצא במרחק של 20 ק"מ (25 דקות נסיעה) מהעיר Puerto Iguazú הארגנטינאית. אגב, להגיע לבואנוס איירס אפשר להגיע גם בדרך מיוחדת, אני הגעתי בשייט באוניית קרוז שיצאה מאיטליה וחצתה את האוקיינוס האטלנטי ובדרך ביקרה בנמלים רבים, מומלץ מאוד. יש שדה תעופה גם בצד הברזילאי של המפלים אליו טיסות ישירות מריו וסאו פאולו.

סיגלית בר, בעלת האתר המדריך למטייל מתכננת טיולים לחו"ל ומחברת 5 מדריכי טיולים.