חופשה בחו"ל

לאן טסים בחורף? האי הספרדי שיעשה לכם טוב

לאן טסים בחורף? האי הספרדי שיעשה לכם טוב

הרי געש, חופים עוצרי נשימה, שווקים ומלונות מעוצבים: תכירו את האי לנסרוטה

באיים הקנריים השייכים לספרד ונמצאים כשעתיים וחצי טיסה ממדריד (ליד חופי מרוקו) מוצלח לטייל בכל חודשי השנה כולל בחורף. הפעם אתמקד באי לנסרוטה Lanzarote שהוא קטן ופחות מפורסם מטנריף וגראן קנריה אך מיוחד ושונה מכל שאר האיים.

אי של שחור ולבן

כבר לפני הנחיתה רואים מהמטוס שזהו אי של שחור ולבן. באי הקטן יש כ-300 הרי געש ואדמתו שחורה ואילו הבתים בכפרים ובעיירות צבועים בלבן בוהק. באי תופעות וולקניות ייחודיות, כגון: צינור הלבה הארוך בעולם באורך שבעה ק"מ וחופים עם חול שחור משחור נעים וחלק למגע.

סיור מודרך רגלי בין הרי הגעש הרבים שבאי של חברת Blackstone treks and tours יתן לכם את התחושה המיוחדת של טיול על כוכב לכת מרוחק בו האדמה בתולית ללא נגיעה של בני אנוש.

עם זאת ניתן למצוא בו חופים מצויינים לרחצה עם חול לבן רך ונעים, נופש וספורט ימי ומלונות מעוצבים ויפים ברמה גבוהה.

האי כולו עוצב על ידי אמן מקומי, יליד האי, ששמו סיזאר מנריקה Cesar Manrique שעיצב את רוב אתרי התיירות באי, כולל נקודות תצפית וכיכרות. כדאי לבקר בסיור עצמאי בביתו המיוחד של האומן הבנוי בתוך שדה לבה. האי שופע קקטוסים, אותם ניתן לראות במרוכז בסיור בגן קקטוסים מעוצב. למרות צחיחותו יש באי כרמי ענבים שגדלים בתוך שוחות לאבה הקולטות את הלחות מהאוויר ומעבירות אותה לגפנים.

 מלונות מעוצבים ויפים ברמה גבוהה (צילום: סיגלית בר)
מלונות מעוצבים ויפים ברמה גבוהה (צילום: סיגלית בר)

סיור מודרך

מומלץ לצאת לסיור מודרך בפארק הלאומי טימנפאייה, שם גם יוכיחו לכם שהאדמה במקומות מסוימים עדיין לוהטת ואם מניחים עליה קוצים הם נדלקים. בניסוי אחר, כששופכים דלי מים לתוך בור באדמה הוא מיד פורץ החוצה כקיטור.

כדאי לטייל ברחבי האי, לבקר בשוק הענקי שבעיירה העתיקה טגיזה, לצפות על מפרצים ואיים וכן לשוט לאי הסמוך פוארטוונטורה הידוע בדיונות החול שלו. הרפתקנים יכולים לצאת לטיול גמלים בין הרי הגעש.

ללנסרוטה כדאי להגיע לשלושה ימים לפחות ולהתגורר בחלקו הדרומי שטוף השמש  של האי שם גם מרוכזים מרבית בתי המלון.

מידע נוסף על האי ואיים קנרים נוספים באתר המדריך למטייל באירופה

עוד ב-Mood:

450 דולר לשבוע בפראג: כל הדילים החמים שתמצאו עכשיו

טסים לדנמרק: חופים, טירות ושמורות מטריפות

לעוד המלצות על חופשות מופלאות היכנסו לפייסבוק שלנו