בעולם

הסוף ל-140 תווים בטוויטר?

בציוץ רשמי של החברה נמסר כי יתקיים ניסוי בקרב מספר משתמשים שמטרתו לבדוק היתכנות של הגדלת מספר התווים האפשריים לכתיבה ברשת החברתית ל-280. הסיבה: שיוויון בהפצת המידע בין כל השפות בעולם.

הרשת החברתית טוויטר הודיעה הלילה (רביעי) כי תפתח בניסוי במטרה לבדוק היתכנות של הגדלת מספר התווים האפשרי לציוץ ל-280. מדובר בהכפלה של מספר התווים הקיים, 140, שהפך למזוהה עם הרשת החברתית המצליחה בשל התמצות האופייני לתכנים המפורסמים בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יגדל ל-280 תווים?, טוויטר (רויטרס)
יגדל ל-280 תווים?, טוויטר (רויטרס)

ההודעה נמסרה בציוץ המפנה לבלוג הרשמי של החברה, בה נודע כי הסיבה לניסוי ואולי לשינוי הדרמטי במדיניות החברה נובע מתוך רצון לקיים שוויון בין כל השפות והמשתמשים. "בעוד בשפות המערביות ניתן להכניס עד 140 תווים לכל ציוץ, בשפות המזרחיות – כמו סינית, קוריאנית ויפנית – הכתב הייחודי מאפשר להכניס כפול מידע באותה כמות תווים", נכתב על ידי מנהלת הפרויקט בחברה.

"אנחנו רוצים שלכל אדם ברחבי העולם יהיה קל לשתף את מחשבותיהם ברשת", נמסר מהנהלת החברה. "כולנו ניסינו לדחוס את המחשבות שלנו לתוך 140 תווים, זה כואב." הניסוי יתקיים תחילה בקרב קבוצה קטנה של משתמשים, שיזכו לצייץ בקרוב בכמות האסטרונומית של 280 תווים.