בעולם

"שני ישראלים היו באזור הירי"

"שני ישראלים היו באזור הירי"

מספר מנותקי הקשר בלאס וגאס ירד ל-5, וההערכה היא כי שניים מהם שהו באזור הירי. הקונסול הישראלי לחדשות 2: "בודקים כל הזמן אם יש ישראלים בין הנפגעים"‎

שעות לאחר הטבח בלאס וגאס, משרד החוץ והרשויות המקומיות ממשיכים לנסות לאתר את כל הישראלים ששוהים בעיר. הערב (שני) הודיע משרד החוץ כי מספר מנותקי הקשר ירד ל-5: קונסול ישראל בלאס וגאס, אבנר סבן, אמר בריאיון למהדורה המרכזית כי "ארבעה מהם כנראה שלא היו באזור בזמן האירוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפי מה שידוע לנו, שני ישראלים היו באזור ואנחנו מחפשים אחריהם", הוסיף סבן. "אני נמצא במטה ללוחמה בטרור של וגאס ועובד בשיתוף פעולה מלא עם מפקד האירוע. אנחנו בודקים אם יש ישראלים בין הנפגעים, בשלב זה לשמחתי לא נתקלנו במידע כזה".

סבן סיפר על התחושות הקשות בעיר: "היה פה עוצר מוחלט הבוקר, לאט לאט נפתחו האזורים לתנועה אבל העיר עצובה מאוד. העצב אוחז בכל הרחובות, אנשים בוכים ובהיסטריה, המשטרה דרוכה, לא נעים להיות פה".

"שני ישראלים היו באזור הירי"

מוקדם יותר היום עדכן מפקד המשטרה בעיר ג'וזף לומברדו כי 58 בני אדם נהרגו ולפחות 515 נוספים נפצעו באירוע הירי במלון "מנדליי ביי" בעיר. כמו כן, נמסר כי אין חשש לאירועים נוספים באיזור. ארגון דאע"ש לקח אחריות לאירוע וטען כי היורה המיר את דתו לאסלאם לפני מספר חודשים, אך המשטרה טוענת כי לא נמצא "רקע טרוריסטי" לאירוע עד כה ודחתה את לקיחת האחריות. גם ב-CIA מיהרו להגיב ללקיחת האחריות ואמרו כי "אין לקפוץ להסקת מסקנות".

מחקירת האירוע עולה שהיורה הגיע למלון אתמול ושהוא שם קץ לחייו ברגע שהשוטרים פרצו לחדרו. המשטרה מבצעת כעת סריקות בביתו בצדה השני של המדינה. האישה שהוגדרה כחשודה בקשר לרצח אותרה מחוץ למדינה ותושאלה טלפונית: ככל הנראה, היא אינה קשורה למעשה והיורה השתמש בכמה תעודות מזהות שלה.

זירת הירי (sky news)
זירת הירי (sky news)
אנשים נמלטים מהזירה (sky news)
אנשים נמלטים מהזירה (sky news)

גם רה"מ נתניהו התייחס לאירועים מוקדם יותר ואמר כי ביום הנורא הזה, העם בישראל עומד כתף אל כתף עם העם האמריקני. "ליבנו עם משפחות הקורבנות ואנו מאחלים רפואה שלמה לפצועים", אמר. "אנחנו מתאבלים יחד איתכם".

ירון אברהם, ערד ניר ועמית ולדמן השתתפו בהכנת הידיעה.