החדשות בעולם

אירן חסמה את הגישה לרשתות חברתיות

המשטר חסם את הגישה לאפליקציות אינסטגרם וטלגרם בשל תרומתן להתפשטות גל המחאות נגד הממשל בטהרן. סרטונים שהועלו בסוף השבוע ובהם נראו מפגינים מוטלים על הקרקע מאש כוחות הביטחון הציתו סערה ועדדו רבים לפקוד את הרחובות

השלטונות באירן חסמו היום (ראשון) את אפליקציית המסרים המוצפנת טלגרם ואת אינסטגרם בשל תרומתן להתרחבות המחאה נגד המשטר. הטלוויזיה הממלכתית באירן דיווחה על חסימת הגישה באופן זמני מפי מקור המעורה בהחלטה לאחר שמפגינים רבים התלוננו על כך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקור שצוטט בטלוויזיה האירנית מסר כי ההחלטה התקבלה על ידי המועצה הלאומית העליונה במדינה וכי היא נועדה לחסום את האקטיביסטים ברשתות אלה. טלגרם אישרה את הדיווח, ופייסבוק, המחזיקה באינסטגרם, טרם הגיבה.

הרשתות החברתיות ייחסמו
הרשתות החברתיות ייחסמו
Sky News

גם היום צייץ נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעד ההפגנות נגד המשטר. "הפגנות ענק מתקיימות באירן", כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו. "הציבור סוף סוף מתפכח ומבין כיצד כספו ועושרו נגנב וחולק לגורמי טרור. נראה שהם מסרבים להמשיך לקבל את המצב הזה. ארצות הברית עוקבת מקרוב מאוד אחר הפרות של זכויות אדם".

אמש נהרגו שלושה מפגינים מאש כוחות הביטחון במהלך היום השלישי של המחאה באירן. המפגינים הציתו מספר מבני שלטון ברחבי העיר דורוד וקראו לחדש בעוצמה את המחאה היום.

"עוקבים מקרוב". טראמפ שוב מצייץ
רויטרס

בסרטונים שהועלו לרשתות החברתיות ועוררו סערה נראו שני מפגינים מוטלים ללא תנועה על הקרקע לאחר שנורו על ידי המשטרה. מפגינים נוספים שתועדו בסרטון החלו לזעוק: "אנחנו נהרוג את כל מי שהורג את אחינו".