בארץ

רשת הפדופיליה: הופעלה סוכנת

רשת הפדופיליה: הופעלה סוכנת

הותר לפרסום כי במהלך חקירת הגברים שנעצרו היום בחשד לפדופיליה ברשת הופעלה סוכנת משטרתית מיוחדת

עות לאחר המעצר הנרחב של 22 גברים החשודים בפדופיליה, המשטרה התירה היום (שלישי) לפרסם כי במהלך המבצע הופעלה סוכנת משטרתית שהתחזתה לנערה. מעצרם של ארבעה מהחשודים הוארך בארבעה ימים נוספים. עורך דינו של אחד מהם: "המשטרה הדיחה את החשודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הודעת המשטרה הסוכנת המשטרתית המיוחדת שהופעלה בחקירת הפרשה התחזתה בצ'אטים וברשתות החברתיות כנערה בת 13. במהלך החקירה שוחחה הסוכנת עם החשודים במשך מספר חודשים עד שהביאה למעצרם.

עשרות שוטרים פשטו במהלך הלילה ושעות הבוקר על בתיהם של 22 עבריינים החשודים בעבירות פדופיליה. השוטרים עצרו אותם, החרימו את מחשביהם האישיים, מכשירי הטלפון הנייד שלהם ואספו ראיות נוספות.

"מדובר באירועים מחרידים", סיפר היום גורם במשטרה לחדשות 2 Online. "הסוכנת עצמה עברה לפני, ותוך כדי המבצע ליווי של פסיכולוגים והדרכה מיוחדת בעקבות הטראומה שהיא חשה. האירועים אמורים לזעזע כל הורה לילדים. מעשים מגונים ואפילו שידול לאונס. פיתו אותה על פי החשד והציעו לקנות לה תכשיטים ובגדים כדי להיפגש איתם.

''מדובר בפרשה יזומה'', (אילוסטרציה)
''מדובר בפרשה יזומה'', (אילוסטרציה)

עורך הדין אייל אבולעפיה, המייצג את אחד החשודים, אמר בתגובה: "מדובר בפרשה שבה המשטרה יזמה פעילות שמדיחה אנשים ללא עבר פלילי בכלל או בעברות מין בפרט לדבר עברה. הסוכנת הדיחה אותם לקיים שיחות אינטרנט עמה כאשר החשוד אותו אני מייצג שיתף פעולה באופן מלא והסביר שלא ידע שמדובר בקטינה. הוא הסביר שממילא לא הייתה לא שום כוונה להיפגש איתה וכך גם עולה מחומר הראיות".

"מבלי להקל ראש במיוחס למי מהמעורבים עדין חשוב לזכור כי בפנינו מס' רב של חשודים אשר נסיבותיהם ואופי העבירות המיוחסות להם שונה בתכלית", אמרו עורכי הדין שלום פיניה ואייל הדר, המייצגים שנים מהחשודים. "אין מדובר בפרשת פדופילים. אין מדובר ביותר מאשר תקשורת אינטרנטית ביוזמה משטרתית. המעשים המיוחסים אינם ברף עבירות גבוה. החשודים מכחישים מודעות לגיל הבחורה עמה שוחחו ובאופי המיני האסור של שיחות אלה".

במקביל למעצר, בשעות הבוקר נעצרו שלושה גברים נוספים החשודים בפעילות פדופילית. בתום חקירה שהתקיימה בשילוב גורמים קנדיים נעצרו השלושה, תושבי המרכז והצפון בחשד שנהגו לעשות שימוש באתרי צ'אט המשמשים לשיחות אקראיות באמצעותם הכירו אחרים והחליפו ביניהם תכנים פדופיליים.