פלילים

3 בכירי שב"כ חשודים בתקיפה מינית

פרסום ראשון: לאחר שלפני שבועיים הגישה עובדת בארגון תלונה למח"ש, כעת נחשף כי היא מסרה עדות מפורטת בפני החוקרים ואף נבדקה בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת. נגד שניים מהבכירים מיוחסות עבירות אונס. מהשב"כ נמסר: "רואים בחומרה כל מקרה של הטרדה מינית. ננהג ביד קשה ואפס סובלנות"

חקירה תיפתח נגד שלושה בכירים בשב"כ בחשד לביצוע עבירות מין חמורות, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה במהדורה המרכזית. שניים מהבכירים ייחקרו בגין אונס ואדם בכיר מאוד נוסף ייחקר בגין הטרדה מינית ומעשה מגונה. זאת לאחר שעובדת הארגון, שהתלוננה לפני מספר שבועות, מסרה עדות מפורטת במחלקה לחקירות שוטרים ונמצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף. במח"ש אישרו את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במח"ש פנו היום לפרקליט המדינה וביקשו ממנו אישור להפוך את הבדיקה שנערכה לחקירה של שלושת הבכירים כחשודים באזהרה. במקביל, נגד העובדת שהתלוננה נערך הליך בדיקה בחשד לעבירות טוהר המידות יחד עם עובד שב"כ נוסף. בתחילת החודש היא הגישה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים נגד הבכירים בשירות בגין הטרדות מיניות ומעשים מגונים – במקביל להליך משפטי המתנהל בימים אלה תחת צו איסור פרסום גורף.

השלושה ייחקרו כחשודים באזהרה
השלושה ייחקרו כחשודים באזהרה
123RF

העובדת ביצעה את הפנייה לפני מספר שבועות באמצעות פרקליטה, עורך הדין משה יוחאי. היא סיפרה כי בוצעו בה במשך שנים ארוכות עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, הן במתקני השב"כ והן באירועים מחוצה להם.

העובדת הגישה לחוקרים את הטלפון הסלולרי שלה, שבו נמצא תיעוד של מסרונים בעלי אופי מיני בוטה שנשלחו אליה מאותם בכירים. החוקרים לקחו את המכשיר, והחלו בבדיקת הטענות. "אין כל קשר בין הגשת כתב האישום לתלונה של מרשתי", הבהיר אז עורך הדין משה יוחאי. "התלונה כנה ואמיתית, מגובה בראיות חזקות – קרי מסרונים שנשלחו למרשתי על ידי האנשים שאת שמותיהם מסרה למח"ש, כמו גם אנשים שהיו עדים לסיטואציות מסוימות בהם חוותה את האירועים המיניים".

תגובת שירות הביטחון הכללי: "החקירה המדוברת מנוהלת ע"י מח"ש ועל כן שירות הביטחון הכללי אינו מעורב בפרטיה. שירות הביטחון הכללי סומך ידיו על מח"ש ויפעל בהתאם לתוצאות החקירה. השירות רואה בחומרה כל מקרה של הטרדה מינית, קלה כחמורה ונוהג בנושא זה ביד קשה ובאפס סובלנות".