פלילים

ניסים דומרני חשוד בסחיטה באיומים

בין 33 החשודים שנעצרו לפנות בוקר בתום פעילות של סוכן סמוי, היה גם ניסים (נינה) דומרני, בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני. דומרני הבן, שהיה מוכר למשטרה מעבירות קודמות ואף ריצה בעבר עונש מאסר, חשוד כי ניהל את מערך הסחיטה באיומים של הארגון

ניסים (נינה) דומרני, בנו בן ה-22 של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, הוא אחד מ-33 החשודים שנעצרו היום (שלישי) בעקבות פעילות של סוכן סמוי שחדר לפעילות גורמים עבריניים בעיר אשקלון. דומרני הבן חשוד ששימש ראש מערך הסחיטה באיומים והשוק אפור של ארגון הפשע, ועל פי החשד היו לו אנשים שעבדו תחתיו ונהגו לגבות כסף מחייבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכה, אביו, שמרצה עונש מאסר, ידע על המתרחש. ניסים דומרני בעצמו מוכר למשטרה מעבירות אלימות קודמות ואף ריצה בעבר מאסר. כמו כן נחשף כי הסוכן הסמוי שהפליל את דומרני הבן ויתר החשודים, היה חבר בארגון הפשע של דומרני וחצה את הקווים לאחר שהסתכסך עמם והפך בעצמו לקורבן סחיטה.

33 חשודים, רובם חברי ארגון פשע מוכר בדרום, נעצרו לפנות בוקר בעקבות הפעילות של הסוכן הסמוי. עשרות בלשים, שוטרים ולוחמי יס"מ ומג"ב פשטו על בתיהם של החשודים שנעצרו בגין סחר בסמים, סחיטה באיומים ואלימות, בעקבות פעילות הסוכן שהביא לאיסוף ראיות מפלילות נגדם. מהמשטרה נמסר שהחשודים הטילו אימה ברחבי העיר תוך שלא בחלו באמצעים ובמעשיהם.

דוברות המשטרה

"הפעלת סוכן בעיר אחת הנה פעילות מורכבת שבעתיים מכל הפעלה אחרת, שעה שמדובר בתא שטח קטן ובאוכלוסייה המכירה את כלל תושביה ובפוטנציאל חשיפה גבוה", ציינו במשטרה. "הפעלה מקצועית תוך שימת לב לכל פרט ופרט, היא זאת שתביא להגברת תחושת הביטחון בקרב אותם אזרחים שומרי חוק".

במהלך גל המעצרים ובחיפוש שערכו כוחות המשטרה בבתי החשודים נתפסו סמים וסכומי כסף מזומן רב ברשות חלקם של המעורבים, וכמו כן נגררו מספר כלי רכב שבכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. כלל החשודים הועברו לאחר מעצרם אל תחנת המשטרה לחקירה ובמהלך היום הם יובאו לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם.

מהמשטרה נמסר שהמבצע החל בעקבות ריבוי אירועי אלימות בעיר אשקלון, לרבות עבירות בתחום הסמים וסחיטה באיומים. הסוכן שהופעל גויס על ידי מחלק הסוכנים ביחידה המרכזית מתוך ארגון הפשיעה עצמו בה שימש כ"חייל" של החשוד המרכזי. במהלך פעילות זאת רכש ממספר חשודים סמים מסוג מריחואנה וקוקאין בכמויות שונות והביא לאיסוף ראיות גם כנגד מי מהחשודים בעבירות אלימות וסחיטה באיומים, להם נקלע אף בעצמו.