בארץ

בן 31 נעצר בחשד לעבירות מין ברשת

המשטרה הפעילה סוכנת סמויה שהתחזתה לבת 13 ויצרה קשר עם גברים ברשת, אחד מהם שלח לה תמונות והצעות מיניות וקבע להיפגש עמה. הוא נעצר ויובא מחר לביהמ"ש

במסגרת פעילות של המשטרה כנגד עבירות מין ברשת נעצר היום (חמישי) חשוד, תושב קלנסוואה בן 31. המשטרה הפעילה סוכנת שהתחזתה ברשת לקטינה בת 13 מתל אביב. במהלך פעילותה ברשת יצרו עימה קשר מספר גברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד שנעצר שלח לסוכנת הסמויה תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני בוטה ואף הציע לה הצעות בעלות תוכן ואופי מיני. הוא ביקש להיפגש איתה והם קבעו בסמוך לאחד מבתי הספר באזור המרכז. החשוד הגיע לאזור בית הספר בשעות הבוקר ונעצר על ידי בלשים של תחנת לב תל אביב שהמתינו לו במקום. החשוד יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בת"א.

אתמול הכריז מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך כי בשבועות הקרובים תושק יחידת מאור שמטרתה להילחם בכל מה שקשור לאלימות ועבריינות רשת, שתיקרא "יחידה 105", כמו כן יושק מוקד מיוחד לעבירות רשת שאליו ניתן לחייג באמצעות הספרות 105 או לפנות אל היחידה ברשת. "זה שיתוף פעולה עם משרדי החינוך הרווחה והמשפטים", אמר אלשיך. "למדנו מהמקומות המובילים בעולם. העבריינות עוברת לרשת – לא צריך לקום מהכיסא כדי לאנוס גם אישה וגם ילד – זאת זירה שאפשר לעשות בה כמעט כל דבר".

ביום שלישי נעצרו 22 גברים החשודים בפדופיליה באינטרנט. החשודים נעצרו במסגרת מבצע משטרתי שנערך בתום שלושה חודשים של חקירה סמויה. מהמשטרה נמסר כי המעצרים הגיעו לאחר שבחודשים האחרונים נאספו ראיות נגד 31 חשודים בגין עבירות פדופיליה, הכוללות מעשים מגונים והטרדות מיניות. גם בפעילות זו הופעלה סוכנת משטרתית שהתחזתה בצ'אטים וברשתות החברתיות לנערה בת 13. במהלך החקירה שוחחה הסוכנת עם החשודים במשך מספר חודשים עד שהביאה למעצרם. כמו כן, שלושה חשודים נוספים נעצרו ביום שלישי לאחר חקירה משולבת עם הרשויות הקנדיות.