בארץ

תיק ה-2000: הקלטת נתניהו ומוזס – לבקשת נתניהו

תיק ה-2000: הקלטת נתניהו ומוזס - לבקשת נתניהו

ראש לשכתו של נתניהו בזמן הפגישה, ארי הרו, הוא שהקליט את השיחה בין ראש הממשלה לבין מו"ל ידיעות אחרונות – כך נודע לחדשות 2

פרסום ראשון: הקלטת הפגישה שקיימו ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס בוצעה לבקשתו של נתניהו ובידיעתו – כך נודע היום (ראשון) לחדשות 22. מי שביצע את ההקלטה הוא ראש לשכתו של נתניהו דאז ארי הרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההקלטה הגיעה לידי חוקרי המשטרה במהלך החקירות של ארי הרו, שם תפסו את הטלפון הסלולרי שלו וכן מסמכים ומחשבים אישיים. גורם ברשויות האכיפה ששוחח עם חדשות 2 אמר: "זו שיחה מגעילה, שיחה של תן וקח, שמצד אחר המו"ל של ידיעות מבטיח סיקור חיובי ומן הצד האחר ראש הממשלה אומר 'אני אדאג לך בעניין חוק ישראל היום'".

בנימין נתניהו וארי הרו
בנימין נתניהו וארי הרו
(פלאש 90, מרים אלסטר)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן קיבלו את ההקלטה לידיהם לפני חודשים ארוכים. בניגוד לדעתם של חוקרי המשטרה ואנשי פרקליטות מחוז ירושלים, ניצן ומנדלבליט מסתייגים בשלב זה מקביעה נחרצת כי מדובר בפרשה פלילית חמורה.

העורך הראשי של ידיעות אחרונות רון ירון הפיץ הערב מייל לכל חברי המערכת ובו התייחס לחשיפה. "הפרסומים היום הפתיעו אותנו", אמר. " לי, לעורכי ולכתבי העיתון לא היה מושג על שיחה שהתקיימה לפי הפרסומים בין מו"ל העיתון לראש הממשלה".

"מטבע הדברים, מכיוון שלא ידענו עליה – גם לא יכולנו 'להתנהג בהתאם'", הוסיף ירון. "כל מה שמתפרסם בידיעות אחרונות עומד בכללים עיתונאיים – ונובע משיקולים מקצועיים. כך היה תמיד וכך יהיה גם בעתיד".

מוקדם יותר היום נחשף בחדשות 2 כי נוני מוזס הוא איש העסקים שעומד במרכז תיק 2000. מו"ל "ידיעות אחרונות" נפגש לפני חודשים ארוכים עם ראש הממשלה, והשניים דנו על עסקה במסגרתה תהיה פגיעה בתפוצה של המתחרה "ישראל היום", בתמורה לסיקור אוהד של ראש הממשלה בידיעות. הסיכום בין השניים, לפי החשד, היה אמור להניב למוזס סכום כסף משמעותי שנאמד במיליוני שקלים.

המשמעות של העסקה לכאורה בין נתניהו למוזס היא פגיעה בתפוצה או אף סגירה של גיליון סוף השבוע של העיתון "ישראל היום", תמורת הפסקת הקו הלוחמני של "ידיעות אחרונות" נגד נתניהו. השיחה הזו עומדת במרכז החקירה המשטרתית.