בארץ

הקטין הופשט ונעצר, השופטת שחררה אותו

הקטין הופשט ונעצר, השופטת שחררה אותו

תיעוד המעצר שהגיע לידי חדשות 2 מעלה שאלה בדבר תפקודם של השוטרים בשטח

השתתפו בהכנת הידיעה: רשת

הקטין שנעצר הובל כשמכנסיו מופשלים – ותלונה הוגשה נגד השוטרים: קטין בן 17, בלי עבר פלילי, נעצר ברחובות חולון והובל לניידת כשהוא אזוק ומכנסיו מופשלים. האירוע התרחש בליל שבת בשכונת ג'סי כהן לעיר, לעיני צעירים רבים שהיו באזור. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נשמעות זעקות הנוכחים: "בושה, הורדתם את המכנסיים לילד! תרימו לו את המכנסיים". הפרשה הועברה לבדיקת מח"ש, לאחר שהשופטת לא השתכנעה מעמדת השוטרים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הנער, השוטרים ריססו אותו טרם מעצרו בגז מדמיע. הקטין ושלושת מחבריו הבגירים נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים: במשטרה טוענים כי הקטין וחבריו תקפו שוטרים, התפרעו במהלך המעצר והמשיכו להתפרע גם בניידת ובתחנת המשטרה.

לדברי המשטרה, האירוע התחיל בתלונה של שכן על רעש – אך פרקליטו של הקטין, עו"ד איתי רוזין, טען שהמשטרה נמצאת בנוכחות מוגברת בשכונת ג'סי כהן בחולון מטעמים אחרים: "הם מגיעים לשכונה באופן יום יומי, מנסים לבצע מעצרים יש מאין – כל זאת לאור כתובת גרפיטי שנכתבה בגנות אחד השוטרים".

תלונה הוגשה (פלאש 90, יונתן סינדל)
תלונה הוגשה (פלאש 90, יונתן סינדל)

הפרקליט אמר, בעקבות חשיפת תיעוד המקרה, כי "ברור שמדובר בפגיעה קשה מאוד בזכויות של אותו קטין, לא יעלה על הדעת להשפיל קטין אך ורק באקט שנראה למען ייראו וייראו".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו, אך השופטת החליטה לשחרר אותו והציעה לעורך הדין לפנות למח"ש ולהציג בפניהם את הסרטון מהאירוע – וכך עשה.