בארץ

לעיני ילדים: תרגיל "חיסול מחבל". תיעוד

הורים ברמת השרון נדהמו לגלות כי במסגרת יום "קהילה-משטרה" בעיר, צפו ילדי כיתות ה' בהדמיית "חיסול מחבל" על ידי כוח משטרה תוך שימוש בירי דמה

מיכל פעילן, חדשות 2

בכל שנה מקיימת עיריית רמת השרון "יום קהילה-משטרה" לתלמידי כיתות ה', שבמסגרתו נערכת להם היכרות עם פעילות כוחות הביטחון והילדים נחשפים לפעילויות השונות של מכבי האש והמשטרה. אלא שהשנה חלק מתצוגת התכלית של המשטרה עוררה זעם בקרב ההורים: בתיעוד שהופץ נראים השוטרים המדגימים "חיסול מחבל" תוך ירי דמה מאסיבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול (שני), במהלך האירוע השנתי שמארגן אגף החינוך בעירייה, הגיעו התלמידים לשלוש שעות של היכרות עם כוחות הביטחון. השנה בחרו להוסיף תרגיל חדש, בו נראים צוותי המשטרה מנטרלים מחבל ומחסלים אותו כשהוא כבר על הרצפה – תוך שימוש בירי דמה. "במהלך התרגיל יישמעו פיצוצים, לא להיבהל", נאמר לפני.

חלק מהורי התלמידים שנכחו במקום הזדעזעו למראה התוכן המוצג לילדיהם ופנו לאגף החינוך בעירייה – שם אמרו כי "הנושא בטיפול". לדברי ההורים, "ילדים בכתה ה' אינם צריכים לראות הדגמה של ירי והרג בן אדם – גם אם מדובר במחבל".

בשיחה עם אגף החינוך בעירייה נמסר לחדשות 2 Online כי הנושא מטופל וכי "ייצא פרסום מסודר. הדבר ידוע גם ליו"ר הוועד היישובי ויופקו הלקחים. אנחנו לא מתנערים מזה".

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: יום לקשרי קהילה ומשטרה הינו יוזמה ארצית משותפת של משרד החינוך, הרשויות המקומיות והמשרד לביטחון פנים ובמסגרתו כוחות הביטחון וההצלה עורכים תצוגת תכלית לתלמידים ברחבי הארץ וחושפים בפניהם את עבודתם השוטפת. לאור הטענות שהועלו, אגף החינוך ברמת-השרון, צוותי ההנהלה של בתיה"ס והפיקוח של משרד החינוך יקיימו הערכה מחודשת, הפקת לקחים ומסקנות בנושא, בשיתוף כוחות הביטחון וההצלה הרלוונטיים".