בארץ

ילדה תינוק בריא – ותבעה את ביה"ח

ילדה תינוק בריא - ותבעה את ביה"ח

זוג מאזור הדרום מאיים לתבוע את בית החולים סורוקה בסכום עתק של כמעט שני מליון שקלים, זאת לאחר שתינוקת נולדה למרות ניתוח קשירת חצוצרות שעברה האישה

 

תלונות על רשלנות רפואית אחרי לידה מוגשות לרוב כאשר נולד תינוק עם פגם מולד או מחלה כלשהי שניתן היה לזהות במהלך ההיריון ולבצע הפלה, אך במקרה הבא לא נתקלו בבתי החולים כבר הרבה זמן. בני זוג מדרום הארץ מעוניינים לתבוע את בית החולים סורוקה דווקא בשל העובדה שהאם נכנסה להיריון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בזוג הורים ל-3 ילדים המתקשה בפרנסתם. לפני כשנתיים קיבלו בני הזוג החלטה לפיה הם אינם מעוניינים להביא עוד ילדים לעולם בשל המצב הכלכלי הקשה אליו נקלעו. לפיכך, עברה האישה ניתוח לקשירת חצוצרות בבית החולים סורוקה שבבאר שבע.

כמה חודשים אחרי הניתוח, גילתה האישה לתדהמתה שהיא בהיריון. בני הזוג סרבו לבצע הפלה מסיבות דתיות וכך נולדה התינוקת, בריאה ושלמה, בניגוד להחלטה שאותה קיבלו ולשמה פעלו.

לטענת בני הזוג, האם איבדה את מקום עבודתה והם נקלעו לסחרור של קשיים כלכליים, נפשיים וזוגיים. בשל כך תובעים בני הזוג את בית החולים ב-1.85 מיליון שקלים.

"יש נזק כלכלי שנוצר למשפחה קשת יום שצריכה לגדל ילד לאורך כל חייו, וזאת עלות – כמו שכולנו יודעים – של מאות אלפי שקלים", אמר עורך דינם של בני הזוג דוד פייל. "הילד הוא לא נזק וממנו הם נהנים, אבל עם זה צריך לגדל אותו וזה עולה הון עתק".

מבית החולים סורוקה נמסר בתגובה כי "פנייתה של המטופלת התקבלה והיא נלמדת. יש לציין כי עיקור בשיטה שבוצעה נחשבת לשיטה מקובלת ובטוחה, אך נתונים סטטיסטיים מראים כי עדיין קיים סיכוי להיריון, כפי שהוסבר למטופלת והיא אף חתמה על טופס הסכמה המאשר זאת".