בריאות וסביבה

מאיר שלו מצטרף למחאת תושבי העמק (סטילס: לעמ)

מאיר שלו מצטרף למחאת תושבי עמק יזרעאל

ישראל זקוקה לנמל תעופה בינלאומי נוסף לנתב"ג. הממשלה מתכוונת להקים אותו בעמק יזרעאל, למרות שיש שטח עדיף, נרחב, בנבטים, אלא שחיל האוויר מטיל על כך וטו. תושבי העמק נסערים מפני הנזקים שנמל תעופה גדול כזה יגרום לאזור, והם מוחים. אליהם הצטרף הסופר מאיר שלו, המתגורר בעמק: "נמחה נגד הממשלה הדורסנית והטיפשה"

במשך חודשים מוחים תושבי עמק יזרעאל נגד החלטת הממשלה להקים נמל תעופה אזרחי בין לאומי בשטח העמק. לטענתם, יש להקים את נמל התעופה בנבטים בנגב, אך בחיל האוויר הטילו על כך וטו. למחאת התושבים הצטרף גם הסופר מאיר שלו, תושב העמק בעצמו. בריאיון לשש עם עודד בן עמי אמר כי "שדה תעופה יהרוס את המקום הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העמק הזה הוא יצירה ייחודית, ישות ייחודית של טבע, נוף, חקלאות, מורשת", הסביר שלו. "שדה תעופה יהרוס את המקום הזה. לא יפגע או יזיק לו, אלא יהרוס אותו. יהיו כבישי ענק, טרמינל גדול, מגרשי חניה, חוות מיכלי דלק, האנגרים, מטוסים נוחתים וממריאים מעל העמק המיוחד והלא מאוד גדול והרס מוחלט של המקום כמו שהוא".

"ממשלה טיפשה". שלו הצטרף למחאה
החדשות

על הטענה כי ההחלטה בעצם כבר התקבל בממשלה אמר שלו כי "אני נגד הגישה שצריך להתייאש. אפשר לשנות דברים, גם תושבי העמק וגם המועצה מתנגדים וכל אזרחי המדינה צריכים להתנגד לפגיעה במקום זה". הוא הוסיף כי "אנחנו יכולים לצעוק, להפגין, להתחנן, לדרוש, לאיים, מה שאזרחים יכולים לעשות מול ממשלה דורסנית, חסרת חזון, טיפשה שצריך להעיר אותה ולהסביר לה איך מנהלים דברים".

שלו התייחס גם לחלופות האפשריות לנמל תעופה בשטחי העמק. "אם חיפה כל כך רוצה כרטיסי עלייה למטוס שהמילה חיפה מודפסת עליהם הם מוזמנים לבנות לעצמם שדה במפרץ ולהאריך את המסלולים לתוך הים", אמר. "בנגב רוצים שדה תעופה בין לאומי, גם אזרחים, גם מועצות מקומיות ועיריות וזהו המקום הטבעי לכך, לא המקום הזה שכבר יש בו שדה צבאי".