בארץ

הזכוכיות בבניין קרסו ופגעו ברכב. צפו

הזכוכיות בבניין קרסו ופגעו ברכב

דיירים בפרויקט בבאר יעקב מתלוננים שהחלונות במרפסות ביתם קורסים בזה אחר זה. הם פנו לחברה שהחליפה רק את החלונות שהתנפצו, אך לטענתם זה לא מספיק. "אנחנו ממש מרחק מאסון", אמר אחד הדיירים. כך תועדה היום קריסת חלון על רכב על ידי מצלמות האבטחה, צפו בתיעוד

בכל פעם שיש יום סוער או רוחות חזקות הדיירים בפרויקט רוטשטיין בבאר יעקב יודעים שהם צריכים להסתכל לכיוון השמיים בכדי להימנע מפגיעה מזכוכית במשקל 50 ק"ג שלא עמדה בעומס והתנפצה. לטענת הדיירים לוחות הזכוכית מתנפצים בזה אחר זה והחברה לא מטפלת בבעיה כראוי. רק הבוקר תיעדה מצלמת האבטחה זכוכית שנפלה על רכב חונה שבנס לא היה בו אף אחד. "אנחנו ממש מרחק מאסון", סיפר אחד הדיירים לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת 

"אנחנו על סף אסון"

 "זאת סכנת נפשות", סיפר הדייר. "ממש נס שזה עוד לא נפל למישהו על הראש". הדיירים טוענים כי פנו לחברת רוטשטיין שהפנתה אותם לחברת הקבלן שביצעה את עבודות הזכוכית.

החברה אמנם החליפה את הלוחות שהתנפצו בחדשים, אך הדיירים טוענים שזה לא מספיק מכיוון שהזכוכיות ממשיכות ליפול. "ממש עבודה רשלנית", הוסיף הדייר, "הם צריכים להחליף את כל הזכוכיות בכל המרפסות בכל הבניינים ולא לחכות שזכוכית טיפול ואז לבוא להחליפה. צריך למנוע את האסון הבא".

איננו מקלים ראש בנושא ומטפלים במלוא הרצינות

מחברת רוטשטיין נמסר בתגובה: "המעקות בבניינים יוצרו והורכבו ע"י קבלן משנה, חברת "גלרן ס.ע תעשיות בע"מ" שהינה חברה ותיקה ומובילה בתחום ומרכיבה מעקות אלו בפרויקטים רבים ברחבי הארץ".

"בסערה האחרונה בתאריך 18/1/18 יצאו ממקומן זכוכיות של מעקות בשתי דירות באותו בנין, הנושא נבדק וטופל מיידית ע"י קבלן המשנה. יחד עם זאת, בבדיקה שנעשתה עלה כי מס' דיירים התקינו באופן עצמאי מרקיזות במרפסות ועיגנו אותן למעקה, דבר הגורם להחלשת המעקה שאינו מתוכנן לעומסים אלו. מכתב אזהרה בנושא נשלח לכל הדיירים מיד לאחר האירוע הנ"ל ע"י קבלן המעקות ובמקביל ביצע קבלן המעקות בדיקות מדגמיות בדירות לוודא את תקינות המעקות".

זכוכית שקרסה
זכוכית שקרסה

"היום, מיד לאחר קבלת דיווח על מקרה נוסף, הגיעו לאתר באופן מיידי מנהל העבודה מטעמנו יחד עם נציג קבלן המעקות והאירוע מטופל כעת. בנוסף, קבלן המעקות הונחה על ידנו לבצע בדיקות מיידיות בכל הדירות בבניינים אלו לשם ולטפל ככל שיידרש".

"מיותר לציין שחלק ממערך הבדיקות לאכלוס הבנין כלל גם בדיקות תקן של המעקות שעברו כנדרש. איננו מקלים ראש בנושא ומטפלים במלוא הרצינות עד לפתרון מלא של העניין. חותמת המצויינות נמדדת גם באמצעות מהירות ואופן הטיפול בתקלות".