בארץ

פרסום ראשון: הצעירה שנחשדה כמחבלת לא תיכלא

בית המשפט קיבל את ערעורה של הצעירה מנצרת, ששלפה סכין בתחנה המרכזית בעפולה לפני כשנה וחצי במטרה לסיים את חייה

פרסום ראשון: בית המשפט קיבל היום (שלישי) את ערעורה של אסראא עאבד, שנחשדה כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה – לאחר ששלפה סכין במטרה לסיים את חייה מירי השוטרים. לפני כשנה נגזרו עליה שישה חודשי מאסר בפועל, אך היום החליט בית המשפט המחוזי בנצרת לקבל את הערעור – ולגזור עליה עבודות שירות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השופטת אסתר הלמן קיבלה את הערעור שהגיש עו"ד אלביר מני בשמה של עאבד – והקלה בעונשה של הצעירה, תושבת נצרת, שהורשעה לפני כשנה ב"החזקת סכין שלא כחוק".

זירת האירוע, אוקטובר 2015
זירת האירוע, אוקטובר 2015

עו"ד מני אמר בשיחה לחדשות 2 Online: "אני מברך על התוצאה אשר לדעתי יש בה אמירה נכונה ופרופורציונאלית למעשה של גברת עאבד, אשר בסופו של יום לא הייתה לה שום כוונה לפגוע במאן דהו מהסובבים אותה".

אסראא עאבד בבית המשפט, ארכיון
אסראא עאבד בבית המשפט, ארכיון
פוראת נסאר, חדשות 2

האירוע התרחש באוקטובר 2015, כאשר עאבד הגיעה לתחנה המרכזית בעפולה: סמוך לאחד הרציפים היא שלפה סכין והתקדמה לעבר חיילים שהיו במקום כשהיא קוראת לעברם "טרוריסטים". שני שוטרי מג"ב, חייל ומאבטח שזיהו כי המחבלת מתכוונת לדקור חייל ירו לעברה כמה יריות לפלג גוף תחתון ופצעו אותה באורח בינוני. התקרית אף תועדה והופצה ברשתות החברתיות.

בתחילה נחשדה עבד כמחבלת אך בפרקליטות קבעו כי על רקע מצוקתה הנפשית החליטה להתאבד בכך שהשוטרים יירו בה למוות. בפרקליטות ביקשו להטיל עליה שנת מאסר בפועל, אך בית המשפט החליט לפני כשנה לשלוח אותה לחצי שנת מאסר.

עו''ד אלביר מני
עו''ד אלביר מני

בית המשפט ציין אז בהחלטתו שמדובר בגזר דין שמתחשב לא רק במצוקה הנפשית והצורך שתעבור טיפול אלא גם לקח בחשבון את העניין הענישתי. נקבע כי יש להעניש אותה ולייצר הרתעה בגלל נסיונות עבר של עבד להתאבד: לאור הנסיבות המורכבות בית המשפט מצא את העונש כהולם לאירוע, לאור העובדה שעבד ביצעה את המעשה בזמן שהארץ נשטפה באירועים ביטחוניים כולל בעיר עפולה ובמוקדים שונים בצפון.