פוליטי-ביטחוני

ניצחון לגבאי: סמכויותיו הורחבו

ניצחון לגבאי: סמכויותיו הורחבו

הישג ראשון ליו"ר מפלגת "העבודה" הטרי אבי גבאי: ועידת המפלגה אישרה הערב את השינויים שביקש להכניס בחוקת המפלגה, שהרחיבו את סמכויותיו

ניצחון ראשון לאבי גבאי: יו"ר מפלגת העבודה הטרי רושם הערב (חמישי) הישג משמעותי, כשוועידת המפלגה אישרה באופן גורף את השינויים שביקש להכניס לחוקת המפלגה – שינויים הכוללים את הרחבת סמכויותיו. בין הצעדים שאושרו: ארבעה שריונים ליו"ר המפלגה ב-30 המקומות הראשונים ברשימה לכנסת, וכן קביעת זהות השרים מטעם המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד שגבאי זכה לתמיכה מרוב נכבד מחברי הוועידה, מי שהתייצבו נגדו היו מזכ"ל המפלגה ערן חרמוני וכן יו"ר המפלגה לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ. פרץ אף תקף בנאום את היו"ר הקודם אהוד ברק, אותו כינה "היועץ המצייץ", והתריע מפני הישמעות לקולו.

את הבקשה לארבעת השיריונים נימק גבאי בכך ש"רשימת המועמדים שתציג המפלגה חייבת להיות חזקה ואיכותית אשר תגדיל את סיכויי המפלגה למשוך אליה כוחות וקהלים נוספים. במסגרת בניית הרשימה יש לייצר את היכולת לגייס לשורות המפלגה חברים חדשים, אשר יחזקו את מעמדה הציבורי של המפלגה וירחיבו את קהליה".

עוד התחייב כי לא יותר משניים מהם ישולבו בעשירייה הפותחת של הרשימה, כאשר השניים הנוספים ישולבו בעשירייה השנייה או השלישית. עם זאת, ביקש גבאי כי ניתן יהיה להעניק את השריונים המדוברים גם למי שאינם חברי המפלגה.