פוליטי

יעלון ב"שבתרבות" בהרצליה (תמונה: רויטרס)

"אם נתניהו ידע - שיילך לכלא"

יעלון תקף בחריפות את ראש הממשלה וחברי הכנסת שלטענתו - פועלים בשליחותו. "ראש הממשלה לא מנחה ולא דופק על השולחן, זה משרת אותו", התייחס יעלון להשתלחות במערכת המשפט. שר הביטחון לשעבר התייחס גם לחקירות של נתניהו וקרוביו: הסביבה הכי קרובה שלו והאנשים שמקיפים אותו נחקרים כחשודים בעבירה קשה, והוא לא ידע?"

הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה יעלון התארח היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בהרצליה ותקף בחריפות את ראש הממשלה נתניהו. "כשעוסקים בהישרדות פוליטית והמדינה לא מעניינת, זה מגיע למסע מתוזמר ומנוהל נגד הנשיא, סמל הממלכתיות שלנו", טען יעלון. "זה אבדן הממלכתיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון התארח באירוע שהנחה העיתונאי משה נסטלבאום וקרא לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו. "נתתי לראש הממשלה גיבוי לפני שנחצו כאן קווים אדומים", אמר. "אני אומר לראש הממשלה – תתפטר עכשיו!".

שר הביטחון לשעבר טען כי ראש המשלה מאפשר פגיעה קשה במערכת המשפט בישראל. "מגלגלים את האחריות לבית המשפט העליון, ואז תוקפים אותו על התערבותו", אמר. "ראש הממשלה לא מנחה ולא דופק על השולחן, זה משרת אותו".

לבסוף, התייחס יעלון גם לפרשיות ולחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה וסביבתו הקרובה. "כל הסביבה הכי קרובה של ראש הממשלה והאנשים שמקיפים אותו נחקרים כחשודים בעבירה קשה, והוא לא ידע?", תהה. "אז אם הוא לא ידע, הוא כנראה מנהל גרוע שנכשל בבחירת אנשיו ובניהול לשכה ומדינה. ואם הוא כן ידע – שילך לכלא!".