פוליטי

צפו בריאיון המלא עם השר כחלון

כחלון: אני לא קבלן פירוקים

שר האוצר הבהיר כי לא יפרוש מהקואליציה גם אם יהיו המלצות נגד רה"מ - אך הבהיר כי אם יוגש כתב אישום "אין לי ספק שנתניהו יצטרך ללכת". על הקלטות יאיר נתניהו: "הדברים מטרידים, אסור לחשוב ולומר אותם". צפו בריאיון המלא

אחרי שהעביר בממשלה את תקציב 2019, שר האוצר משה כחלון שמחזיק את המפתחות בממשלת נתניהו, הבהיר אמש (שבת) בקולו את מה שרמז עד כה דרך מקורבים ומצהיר כי לא יפרוש מהממשלה בעקבות המלצות המשטרה בתיקי נתניהו וכי אין בכוונתו להביא להקדמת הבחירות. עם זאת, בריאיון לעמית סגל ב"פגוש את העיתונות" אמר שר האוצר: "אם היועמ"ש יכריז על הגשת כתב אישום, אין לי ספק שנתניהו צריך להתפטר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כחלון הדגיש כי חזקת החפות עומדת בפני כולם. "תן להמלצות להגיע, אנחנו לא נתחמק מהחלטה", הבהיר. "המצב בחוק כרגע הוא שעד היועץ המשפטי לממשלה, אין מה להתעסק עם זה בכלל. לא העברתי את התקציב כדי לפרק את הממשלה בעוד חודש כל מי שבונה עליי כקבלן פירוקים משלה את עצמו".

לא קבלן פירוקים. נתניהו וכחלון
לא קבלן פירוקים. נתניהו וכחלון
קובי גדעון / לע"מ

שר האוצר התייחס גם לאישור התקציב אתמול בישיבת הממשלה. "זה תקציב שמסמל ומאותת שיש לנו משק יציב, שאפשר לעשות תכניות ארוכות טווח", התפאר כחלון. בהמשך דחה את הטענות כי מדובר ב"תקציב הישרדות", וטען: "זה תקציב שיש בו 16 מיליארד שקלים תוספת בשנים האחרונות לחינוך וגם לבריאות, ביטוח לאומי, ביטחון, צמיחה".

"נפגשנו פעם אחת לאחרונה". לפיד
Yonatan Sindel/Flash90

עוד הוסיף כחלון: "כבר הורדנו מסים בצורה משמעותית מתחילת הקדנציה, למרות שאמרו לנו להעלות, ויש לנו גם גביית יתר. אני רוצה לסיים את הרבעון הראשון, לראות שהתחזיות אכן מתממשות ואז נראה את הכל. אנחנו במתווה של הורדות מסים מהיום הראשון שלי בתפקיד ואנחנו נבדוק את הדברים".

על חשיפת הקלטות יאיר נתניהו: "הדברים מטרידים, אסור לחשוב ולומר אותם"

בהמשך התייחס גם לסקר מיוחד שמגלה כי איחוד בינו לבין יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, מרסק את הליכוד. "נפגשנו פעם אחת בתקופה האחרונה", הבהיר. "אנחנו מיודדים אבל 'כולנו' תרוצו לבד, קרא את שפתיי. אנחנו מפלגה חברתית כלכלית – החוזה שלנו עם הבוחר הוא בנושאי יוקר המחיה, חיילים, קשישים – זו האג'נדה שלנו".

"השפה והשיח מטרידים". יאיר נתניהו
פלאש 90/ מארק ישראל סלם/ פול

כחלון התייחס גם לחשיפת ההקלטות מתוך יציאה של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז – וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. "הדברים שנאמרו שם הם מטרידים", אמר.

"לכולנו יש נשים, בנות ואחיות", הוסיף. "השפה והשיח מטרידים אותי. אם ההתנצלות של יאיר נתניהו, הייתה ערכית, מהלב והוא הבין את הטעות שעשה – זה בהחלט מסר חשוב לציבור. אסור לחשוב על הדברים הללו ואסור לומר אותן".