ביטחוני

בלחץ משרד הביטחון: בוטלה עסקה לייצוא אמל"ח לסין

שתי חברות ישראליות בתעשייה הביטחונית יצרו קשר עם גורמי ממשל בסין במטרה למכור להם אמצעי לחימה ללא היתר ממשרד הביטחון. כשהדבר נודע זומנו אנשי החברות לשימוע והמשרד קנס אותם בחצי מיליון שקלים. לו העסקה הייתה יוצאת אל הפועל עלול היה להתחולל משבר חמור עם ארה"ב

משרד הביטחון עצר לאחרונה עסקת נשק בין חברות ישראליות לבין סין, שלו הייתה יוצאת אל הפועל היא הייתה עלולה לגרום למשבר חמור עם ארה"ב. העסקה התגלגלה בחודשים האחרונים ללא היתר ממשרד הביטחון, וכשהדבר התגלה הוא קנס את אנשי החברות בסכום של חצי מיליון שקלים לאחר שימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיפור החל לפני מספר חודשים, אז שתי חברות ישראליות בתחום התעשיות הביטחוניות יצרו קשר עם גורמי ממשל סינים לצורך מכירת אמצעי לחימה. משלחת מסין אף הגיעה ארצה עבור תצוגת תכלית של המוצרים אותם רצו לייצא החברות.

ביטול העסקה יצר מתיחות מול הסינים, עמם היחסים דווקא מתחממים, אך נמנע משבר מול הממשל האמריקני. נזכיר כי לפני עשור נאסר על תעשיות ביטחוניות ישראליות למכור נשק לסין בפרשה שנחשפה בחדשות 2 אשר במסגרתה נמכרו חלקי מזל"טים לסינים, דבר שהוביל ללחץ אמריקני ולביטול העסקה. כתוצאה מהמשבר אף פרש מנכ"ל משרד הביטחון דאז עמוס ירון.

במשרד הביטחון ביקשו שלא להגיב לידיעה.