ביטחוני

דיווח פלסטיני: מנהרה בעזה הותקפה

מטוסי קרב תקפו "תשתית טרור בסמוך לגבול עזה–מצרים" - כך נמסר מצה"ל. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי מטרת התקיפה היא מנהרת טרור בין הרצועה למצרים. קודם לכן הוחלט כי מעבר כרם שלום ייסגר עד להודעה חדשה. נתניהו: "נגיב בעוצמה עוד יותר גדולה"

השתתפו בהכנת הידיעה: תמיר סטיינמן, חדשות 2

מטוסי קרב של צה"ל תקפו אמש (שבת) תשתית טרור בדרום העיר רפיח, סמוך לגבול רצועת עזה עם מצרים – כך נמסר מדובר צה"ל. בהודעה נכתב: "ארגון הטרור חמאס הוא האחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה". לפי דיווחים פלסטיניים, מטרת התקיפה הייתה מנהרת טרור בין עזה למצרים. נתניהו: "נגיב בעוצמה עוד יותר גדולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טרם המראתו להודו הלילה, רה"מ נתניהו הגיב על תקיפת צה"ל ברצועת עזה: "הותקפה תשתית טרור מרכזית של החמאס בעזה. יש מי שאומרים שצה"ל תוקף דיונות של חול – זה לא נכון. אנחנו עושים את זה בתקיפה מאוד שיטתית של התשתיות המכוונות נגדנו. חמאס צריך להבין שלא נרשה את ההתקפות הללו ונגיב בעוצמה עוד יותר גדולה".

התקיפה מגיעה דקות ספורות אחרי שצה"ל הודיע על סגירת מעבר כרם שלום למעבר סחורות. הסיבה שהובילה להחלטה על סגירת המעבר לא פורטה בהודעה. זמן קצר לאחר מכן נשמע פיצוץ בדרום הרצועה ותושבי עוטף עזה עודכנו שמדובר בפיצוץ מבוקר של צה"ל.

מעבר כרם שלום, ארכיון
מעבר כרם שלום, ארכיון
רויטרס

"לאחר הערכת מצב הוחלט כי מעבר כרם שלום לא ייפתח מחר למעבר סחורות", נמסר מדובר צה"ל. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, עדכן את גורמי הרשות הפלסטינית בנוגע להחלטה.

מוקדם יותר היום נרשמו עימותים בין מתפרעים פלסטינים לצה"ל באזור בית חנון שבצפון רצועת עזה. לא ידוע על נפגעים. בנוסף, במהלך עימותים אלימים אתמול במזרח מחנה הפליטים אל-בורייג' שנמצא במרכז הרצועה נהרג אחד המפגינים ונוסף נפצע באורח אנוש. על פי הדיווחים, השניים נפגעו מאש צלפים שנפתחה על המפגינים במקום. בצה"ל בודקים את הדיווחים.

רימון שנתפס סמוך לגדר עם עזה
רימון שנתפס סמוך לגדר עם עזה
דובר צה"ל

על רקע התחממות המצב בדרום והתגברות הפרות הסדר סמוך לגבול, מתאם הפעולות בשטחים פרסם בדף הפייסבוק תמונות של רימונים שאותרו סמוך לגבול, בתוך שטח ישראל. "חמאס שולחת צעירים להפרות סדר בגבול עם עזה ונותנת להם רימונים מהתעשייה שלהם, בעוד היא מתחבאת מאחוריהם", כתב האלוף מרדכי. "אז מי השקרן?".