פוליטי-ביטחוני

נלחמים בשקרים שמפיצים על ישראל: העובדות מול ההמצאות

לאחר הכתבה ששודרה ב"אולפן שישי" שבה תיעד ארגון "מילואימניקים בחזית" סטודנטים בקמפוסים בארה"ב כשהם מפיצים שקרים על מדיניות ישראל, החלטנו לעמת את טענותיהם מול העובדות

חדשות 2

נלחמים בשקרים: אחרי התיעוד שפורסם בכתבתו של דני קושמרו ב"אולפן שישי", בו נראים סטודנטים בקמפוסים בארה"ב משמיעים טענות שקריות ומסולפות לחלוטין אודות ישראל ופעולותיה מול הפלסטינים – ובסוריה, החלטנו לקחת את האמירות המקוממות שתיעדו אנשי ארגון "מילואימניקים בחזית", להציג את האמת ולהשיב אש בקרב ההסברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

38

בכתבה טוענים הסטודנטים כי "ישראל היא מדינת אפרטהייד. קודם כל יש שם חומה. אתה לא יכול להתאגד כמפלגה אלא אם כן אתה מכיר בכך שישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית". אלא שהעובדות הן אחרות: אפרטהייד היא הגדרה למדיניות הפרדה גזעית, כמו זו שנקט שלטון המיעוט הלבן בדרום אפריקה. בישראל אין מדיניות של הפרדה בין יהודים לערבים, שחיים יחד כאזרחים שווי זכויות.

הסטודנטים האמריקנים שצולמו טוענים כי "דרך אחת לעזור לעם הסורי זה אם ישראל תפסיק להפציץ אותם. ישראל הפציצה את חאלב. אפשר לחפש את זה בגוגל, זה נכון, זה קרה". אלא שעל פי מקורות זרים, ישראל תקפה בסוריה משלוחי נשק שנועדו לחיזבאללה או שחיסלה פעילי טרור. בשום מצב, ישראל לא הפציצה אזרחים בסוריה.

בקמפוסים האמריקניים הביעו ביטחון בכך שישראל "פשטה על כפרים פלסטיניים לאחר חטיפת שלושת הנערים – והרגה 504 ילדים – וזה רק מה שמתועד". עוד הם טענו, כי בהמשך גילתה ישראל, לכאורה, שלא חמאס חטף את "החיילים וכי "פרח מזכרונם" מי כן עשה את זה.

אלא שהעובדות הן שלאחר חטיפת שלושת הנערים ביוני 2014, יצאה ישראל למבצע "שובו אחים" ביו"ש בו נהרגו ונפצעו מספר פלסטינים בלבד, שהוביל בהמשך למבצע "צוק איתן" בעזה, וחמאס הודה בעצמו שהוא עומד מאחורי החטיפה והרצח.

רקטות תוצרת בית? זה מה שהם חושבים

הסטודנטים האמריקניים טענו שלחמאס יש יכולת מוגבלת מאוד להגיב למעשיה של ישראל: "הם בדרך כלל מגיבים בירי של רקטות תוצרת בית, שבקושי ממריאות לגובה של 15 מטרים, אז הפעם היחידה שיש לזה השפעה, היא רק כשהם עומדים ממש קרוב לישראל". אלא שמבצע 'צוק איתן' בקיץ 2014 הוכיח אחרת – חמאס שיגר לעבר ישראל אלפי טילים ובהם גם טילי גראד שהגיעו עד לחוף הכרמל.

טענה מקוממת נוספת שהועלתה היא ש"יש יותר פלסטינים מיהודים בישראל, ומלחמת העצמאות הייתה בעצם המטרה של הציונים. הם ניסו את תכנית החלוקה, אבל אף אחד לא הסכים לזה". אלא שגם במקרה הזה – העובדות הן אחרות: בשטח מדינת ישראל יש יותר יהודים מפלסטינים. היישוב היהודי נאלץ להדוף את מתקפות הערבים לאחר אישור תכנית החלוקה לשתי מדינות באו"ם בנובמבר 1947.