מדיני

התחקיר המלא: הקלטות יאיר נתניהו (פלאש 90, אבי אוחיון)

יאיר נתניהו לא יצטרף לטיסה להודו

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה שהיה אמור להמריא עם הוריו הלילה להודו, לא יצטרף לנסיעה. בלשכת רה"מ מסרבים להתייחס אך מאשרים כי יאיר לא טס עם אביו. ראש הממשלה: "בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו ימריאו הלילה להודו, לביקור שיימשך עד לסוף השבוע. בנם יאיר היה אמור להצטרף אליהם, אך היום (שבת) הוחלט כי יאיר נתניהו לא יתלווה לנסיעה. בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לידיעה או להגיב לשאלה האם יש קשר בין ביטול הנסיעה לבין פרסום ההקלטות במהדורה המרכזית השבוע – אך אישרו כי בנו של רה"מ לא יעלה על הטיסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הביקור בהודו נערך לציון 25 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין המדינות וכחצי שנה לאחר ביקורו בישראל של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. נתניהו יבקר בדלהי, מומבאי וגוג'ראט, וראש ממשלת הודו מודי ילווה אישית את ראש הממשלה נתניהו בחלקים נרחבים במהלך הביקור. 

"בביקור הזה אני מתכוון לחזק עוד יותר את היחסים בין המדינות", אמר ראש הממשלה, "הביקור הוא הזדמנות להדק את שיתוף הפעולה עם מעצמה עולמית בתחומי הכלכלה, הביטחון, הטכנולוגיה והתיירות. ראש ממשלת הודו מודי הוא ידיד קרוב של ישראל ושלי ואני מעריך את העובדה שהוא אישית מלווה אותי בחלקים נרחבים של הביקור". הילד מוישי הולצברג, בן ה-12, שאיבד את הוריו בפיגוע בבית חב"ד במומבאי מצטרף לנסיעה.

ביום חמישי יצא ראש הממשלה למתקפה נוספת נגד שידור ההקלטות של בנו. בישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "נחצו כל הקווים האדומים". הוא ביקש משרת המשפטים איילת שקד לבחון קידום חקיקה בנושא וגם אמר כי בחן עם הייעוץ המשפטי במשרדו מה ניתן לעשות נגד העובד שלטענתו הקליט את בנו בקיץ 2015.

נתניהו הצהיר בישיבה כי פנה ליועץ המשפטי של משרד ראש הממשלה, על מנת לבדוק מה ניתן לעשות באופן חוקי בנושא ההקלטה – ובעיקר אם ניתן לפעול חוקית נגד העובד שהקליט ולחקור אותו בגין הפרת אמונים. לאחר מכן פנה ראש הממשלה לשרה איילת שקד, שאל מה יש לה להגיד והוסיף כי "לא שמע" את אמירתה בנושא. שקד השיבה בקול חלוש – כך לפי הנוכחים – שתבדוק אפשרות לחוקק חוק בעניין הזה.

מודי ונתניהו בישראל, ארכיון
מודי ונתניהו בישראל, ארכיון
לע"מ

בהקלטה: אמירות בעייתיות ביחס לנשים

ביום שני פורסמה במהדורה המרכזית שיחה שהוקלטה ביציאה של יאיר נתניהו יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז – וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי – אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים.

ההקלטות משמעותיות במיוחד לאור העובדה כי הדברים נאמרו בשנת 2015 – באותה העת בה המדינה סערה סביב מתווה הגז. שר האוצר משה כחלון הודיע אז כי הוא מנוע מלעסוק בנושא בשל קרבתו למימון. כעת מתברר כי מתחת לפני השטח הייתה באותה העת חברות קרובה בין בנו של ראש הממשלה לבנו של מימון. הנהג והמאבטח ליוו את הצעירים ברכב השרד – במימון מלא של המדינה, כמובן – בין מספר מועדוני חשפנות ברחוב המסגר בתל אביב באותו ערב שבת בשנת 2015.

"אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום"

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר לי לוי בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה – אני סוגר את כל החובות".

מימון הצעיר מתרברב שבזבז 2,400 שקלים במועדון החשפנות. החבר השלישי ברכב – רומן אברמוב, חברו של נתניהו הצעיר שעל פי החשד זכה בזכותו לעבודה אצל המיליארדר ג'יימס פאקר – אומר כי 400 שקלים מתוכם ניתנו לנתניהו "בשביל הזונה". בסיום הבילוי השלושה מדברים על הרצון "להעמיס" מלצרית.

השלושה מביעים במהלך הבילוי חשש מכך שהשיחה ביניהם תדלוף. "שלא ייצא השיחה הזו בחוץ, אלוהים ישמור", אומר אברמוב. "אם ייצא החוצה, אלוהים, זה גיהינום". השלושה אף מתבדחים עם המאבטח ומאיימים עליו. "אם הוא מתפטר, אחי, אנחנו חייבים לרצוח אותו", הם צוחקים. "כשאתה מתפטר תזהר, למה אתה תמות, אחי, חבל על הזמן, חבל על הילדים".